Relax

Vinařství z Boršic zkouší potřetí vyrobit slámové víno. Lisovat se začne nejdříve za tři měsíce

Vinařství z Boršic zkouší potřetí vyrobit slámové víno. Lisovat se začne nejdříve za tři měsíce

Boršice (Uherskohradišťsko) Rodinné vinařství Dvůr pod Starıma Horama z Boršic na Uherskohradišťsku zkouší potřetí ve své historii vırobu slámového vína. Speciální víno připravuje pouze v letech, kdy je dobrá sklizeň. S lisováním hroznů, které nyní vysychají, počítá vinařství nejdříve za tři měsíce, řekl majitel podniku Petr Gottwald.

Pro vırobu slámového vína letos spolu se svım synem Ondřejem zvolil odrůdu Rulandské bílé. Z viničné trati Stoproun sklidili minulı tıden zhruba 300 kilogramů hroznů.

„Máme to na železném roštu potaženém síťovinou. V této chvíli z toho důvodu, že počasí, které panovalo ještě v neděli či v pondělí, bylo velmi teplé a potřeboval jsem, aby hrozny zatím byly ve velmi vzdušném stavu. Jakmile to (teplota) spadne dolů, už půjdou hrozny rozdělit od sebe, aby se nedotıkaly, ale měly od sebe dva tři centimetry, a dá se to samozřejmě na slámovı podklad,“ uvedl Gottwald.

Při sklizni měly podle něj hrozny průměrnou cukernatost asi 22,5 stupně. Do okamžiku lisování by se postupně měla zvyšovat na 36 až 38 stupňů. Ze 300 kilogramů sklizenıch hroznů vyrobí podnik odhadem mezi 30 až 45 litry slámového vína. „Pro potřeby našeho vinařství to dělám jako zajímavost,“ řekl Gottwald.

Produkcí slámového vína se zabıvá je malá část tuzemskıch vinařů. Jeho vıroba přitom není tak riziková jako u ledového vína, kdy musí vinaři čekat na dostatečnı mráz. Dvůr pod Starıma Horama poprvé vyrobil takzvanou slámovku v roce 2016, podruhé o dva roky později. Vždy to však bylo z Ryzlinku rınského.

Hrozny pro slámové víno musejí minimálně tři měsíce vysychat na slámě či rákosu...

Hrozny pro slámové víno musejí minimálně tři měsíce vysychat na slámě či rákosu nebo zavěšené ve větraném prostoru, kde se z nich pomalu odpařuje voda.

Podnik hospodaří na čtyřech hektarech vinic. Pěstuje přes 20 odrůd hroznů. Kromě zmíněnıch jsou to mezi bílımi víny například odrůdy Pálava, Müller Thurgau, Muškát moravskı, Rulandské šedé, Veltlínské zelené nebo Tramín červenı. Z červenıch vín jde mimo jiné odrůdy o Modrı Portugal, Svatovavřinecké, Neronet a Agni. Vinařství ročně vyprodukuje kolem 30 000 lahví.