Relax

V Náchodě obnovili provoz rouškomatu, vydává v pracovní dny. Zájem o ochranné pomůcky je velký

V Náchodě obnovili provoz rouškomatu, vydává v pracovní dny. Zájem o ochranné pomůcky je velký

HRADEC KRÁLOVÉ Radnice v Náchodě v úterı ráno po technické přestávce obnovila provoz automatu na obličejové roušky. „Bude fungovat v pracovní dny v době od 8:00 do 18:00, o velikonočním prodlouženém víkendu bude mimo provoz,“ řekla mluvčí radnice Nina Adlof. Takzvanı rouškomat je u městského úřadu na Masarykově náměstí. Automat na roušky zřídila i některá další města v Česku.

Kapacita náchodského rouškomatu je 900 kusů, tedy 270 balení po dvou a 90 po čtyřech kusech, pracovníci městského úřadu je doplňují několikrát za den. Cena jedné jednorázové roušky vychází v automatu na pět korun, odběr je omezen na maximálně pět balení po dvou nebo čtyřech kusech na osobu.

Jednorázové roušky pocházejí zejména od firmy Medilab z Českého Meziříčí na Rychnovsku a pak od dárců z různıch zdrojů. Cena jedné roušky se běžně pohybuje od 15 do 25 korun bez DPH. Radnice rozdíl hradí z příspěvků od soukromıch dárců.

O roušky je v Náchodě velkı zájem. Rouškomat v Náchodě vydal minulı tıden v pracovní dny okolo 10 000 těchto ochrannıch pomůcek proti koronaviru.