Relax

V Las Vegas poletují holubi v kovbojských kloboucích. Nikdo neví, kdo jim je nasadil

V Las Vegas poletují holubi v kovbojských kloboucích. Nikdo neví, kdo jim je nasadil

Nošení kovbojskıch klobouků běžně na ulici není na americkém středozápadě nic neobvyklého. Že by ale šli s módou i holubi? Obyvatelé Las Vegas v tıdnu zaznamenali, že někdo nalepuje místním opeřencům na hlavy malé kovbojské klobouky. Přitom se diví, jak je možné, že se pokrıvky na ptačích hlavách udrží. Celou ptačí „anomálií“ se zabıvá místní organizace pro ochranu zvířat.

„Když jsme je dnes zahlédli, všimli jsme si, že jim na hlavě, v okolí malého klobouku, vyčnívá několik olepenıch holubích pírek. Rozhodně se jedná o problém,“ tvrdí Mariah Hillmanová, spoluzakladatelka zdejší organizace pro ochranu ptactva s názvem Lofty Hopes.

Podle ní jsou kloboučky na ptačích hlavách jednoznačně přilepeny lepidlem. Lofty Hopes rozesela po Las Vegas několik pastí, aby mohla ptáky pochytat.

Místní policejní oddělení případ odmítlo vyšetřovat s tím, že se „nejedná o policejní záležitost“.

Holubi s klobouky se skrze sociální sítě stali místní vyhledávanou senzací. Mezi obyvateli Las Vegas se pro ně uchytilo několik přezdívek. Zatímco samcům s červenımi klobouky se přezdívá Cluck Norris, samičky s růžovımi si vysloužily jméno Coolamity Jane.

Bobby Lee (Facebook)
05.prosince 2019 v 23:29, příspěvek archivován: 11.prosince 2019 v 13:40

To se mi líbí Komentáře

„Konečně jsem jednoho z nich našla,“ píše ve svém tweetu Kassandra Floresová, ke kterému připojuje video s holubem v kovbojském klobouku. „Už jsem je viděla dříve, nedaleko domovních dveří. Než jsem je ale stihla natočit, uletěli,“ dodává.

Na sociálních sítích se objevily spekulace, že opeřenci s klobouky jsou součástí marketingové kampaně. V Las Vegas se totiž koná finále celonárodního mistrovství v rodeu. Zároveň kolují zvěsti, že v Las Vegas létá i holub s hnědım kloboukem, Mariah Hillmanová ale uvedla, že organizace Lofty Hopes to nemůže potvrdit.

09.prosince 2019 v 21:31, příspěvek archivován: 11.prosince 2019 v 13:40

VIDEO: I finally found one!!! @LasVegasLocally https://t.co/j2u90R2esL

Pro zobrazen� videa mus�te m�t zapnutou podporu JavaScriptu

I finally found one!!! @LasVegasLocally https://t.co/j2u90R2esL