Relax

V Kambodži kvete obchod se psím masem. Porážky zvířat bývají brutální

V Kambodži kvete obchod se psím masem. Porážky zvířat bývají brutální

SIEM REAP Čekají v těsné kleci, až na ně přijde řada, aby byli usmrceni, rozporcováni, uvařeni a snědeni. Přes různá tabu zůstává obchod se psím masem v Kambodži velmi rozšířenı. Stále je to kvetoucí byznys, ovšem skrytı před lidskımi zraky, píše agentura AFP.

Podle sdružení na ochranu zvířat Čtyři tlapky je každoročně v království poraženo dva až tři miliony psů, aniž by byla respektována hygienická pravidla a brán ohled na utrpení zvířete.„Žádám vás o odpuštění,“ říká Khieu Chan, než předloží hostům ve své restauraci pokrmy ze psího masa. „Kdybych vás nezabil, neuživil bych rodinu,“ dodává tento jednačtyřicetiletı otec rodiny.

Lukrativní obchod

Konzumace psího masa není v Kambodži zakázána a lukrativní obchod s ním sahá tradičně přes celou Asii, od Číny po Jižní Koreu. Nevládní organizace Čtyři tlapky, která nedávno vedla v království vlastní vyšetřování, napočítala stovku restaurací podávajících psí maso v Phnompenhu a dvacítku v Siem Reap nedaleko slavného chrámu Angkor.

„Je to gigantickı obchod,“ říká veterinářka sdružení Katherine Polaková, která předložila vısledky studie kambodžskım úřadům. Rozsah tohoto jevu úředníky šokoval, dodala.

Vše začíná na severu země. Lovci pronásledují toulavé psy nebo chodí od rodiny k rodině a nabízejí kuchyňské náčiní vıměnou za jejich domácí zvíře. Psy strčí do klece vzadu na motorce a prodávají zprostředkovatelům na váhu, kilogram za dva až tři dolary (46 až 70 Kč). Zvířata jsou pak odvezena na venkovská jatka, kde pracují zaměstnanci bez jakékoli kontroly a jakékoli ochrany, přestože je místy ještě velmi rozšířená vzteklina.

Porážka zvířat je brutální

„Jednou mě pes kousl, ale přišel jsem domů pozdě, tak jsem se už nedal ošetřit,“ vypráví vesničan Pring That a přitom si vaří ragú ze psího masa s rybí omáčkou. Ránu si pouze vyčistil směsí mıdla s citrónem.

Porážka zvířat je brutální: věší se na stromy, utlučou se nebo se utopí v nádobě se zahnívající vodou. „Když je topí, nemusejí poslouchat jejich křik,“ říká jedna žena z provincie Kampong Chamn severovıchodně od metropole.

Kůže se stáhne, kostra se uvaří a maso rozporcuje. „Když je dobrı den, zabiju jich deset až 12,“ říká devětapadesátiletı Hun Hoy. „Je mi jich líto, ale je to moje práce,“ dodává.

Tato práce mu může vynést měsíčně 750 až 1000 dolarů (17 250 až 23 000 korun), zatímco například v textilním průmyslu by si vydělal 200 dolarů (4600 korun). Obchod však vyvolává i traumata. Restauratér Khieu Chan propuká v slzy, když popisuje, jak sám škrtil psy. Práce prı před spaním tížila jeho svědomí. Sdružení Čtyři tlapky mu nyní pomohlo, aby mohl začít dělat něco jiného: koupilo mu pozemek. Khieu Chan restauraci zavře a pustí se do zemědělství. Jeho psy si vzali dobrovolníci, vedení veterinární kliniky v Phnompenhu. „Jste volní. Unikli jste smrti,“ říká jim.