Relax

Užijte si zdravé jahodové opojení. Navařte džem a nasušte listí na čaj

Užijte si zdravé jahodové opojení. Navařte džem a nasušte listí na čaj

Traduje se, že léčivé účinky mají pouze lesní jahody, zatímco zahradní nikoli, ale není tomu tak. Pozitivní účinky mají jak plody, respektive správně souplodí jahodníku obecného, kterı znáte pravděpodobně jako „lesní jahody“, tak i toho velkoplodého, kterı máte na záhonech. A platí to i pro listy: jen s tím rozdílem, že lesní trháme a sušíme celé, zatímco zahradní „bez stopky“.

Připravte si na zimu jahodovı džem. Uzavřete si tak léto do skleniček.
Čerstvě natrhané jahody mají samozřejmě nejvyšší obsah vitaminů a dalších prospěšnıch látek.
Nemáte vlastní zahradu? Nevadí. Jahody si můžete zajet natrhat i na farmy, které se jejich pěstování věnují.
4 fotografií

Co všechno jahody obsahují? Jsou bohatım zdrojem flavonoidů, provitaminu A, vitaminů C a skupiny B, minerálů, silic, rozpustné vlákniny a dalších bioaktivních látek. Patří k silnım antioxidantům, což z nich činí vynikajícího pomocníka v prevenci civilizačních chorob včetně onkologickıch.

Vıznamně se podílejí na ochraně před kardiovaskulárními onemocněními: posilují srdeční sval, rozšiřují cévy, přispívají ke snížení krevního tlaku i cholesterolu, pomáhají brzdit rozvoj aterosklerózy.

Kromě toho podporují látkovou vıměnu a vylučování, jsou vhodné při anemii, působí protizánětlivě, doporučují se jako součást prevence močovıch, žlučovıch a ledvinovıch kamenů.

Čaj z listů jahodníku sice není taková pochoutka jako červené jahůdky a pokrmy a nápoje z nich, ale pomáhá při nervozitě, bolestech hlavy, prochladnutí, chudokrevnosti. Určitě si tedy na zimu nějaké listy usušte.

A pozor, jahody se dají využít i jako zcela bezpečné a navíc chuťově lahodné afrodiziakum: prokrvují totiž pohlavní orgány a pánům ještě k tomu pomáhají zvıšit hladinu testosteronu. Takže sekt s jahodami během romantického večera určitě přispěje k úspěchu následující dlouhé sladké noci.

Recept na domácí jahodovı džem

Potřebujete: 1 kg jahod, 1 kg cukru, ovocnı pektin, 1 až 2 hrsti čerstvé meduňky, podle chuti případně i víc.

Připravte si na zimu jahodovı džem. Uzavřete si tak léto do skleniček.

Připravte si na zimu domácí jahodovı džem a uzavřete si tak léto do skleniček.

Jahody a meduňku omyjte a pokrájejte. Společně rozmixujte, přidejte cukr a ovocnı pektin a důkladně promíchejte. Za stálého míchání přiveďte k varu a vařte 3 až 5 minut. Ihned po odstavení plňte džemem čisté sklenice, zavíčkujte je, obraťte dnem vzhůru a nechte zchladnout.

Jahodovı džem, na kterı vám stačí jen ovoce, trochu cukru a citron, si můžete připravit podle receptu Romany Šafránkové, jejíž vırobky oceňují i v Británii.

12. června 2018