Relax

Úspěšná designérka Aleinikava věnuje brýle zatím neznámé první české prezidentce

Úspěšná designérka Aleinikava věnuje brýle zatím neznámé první české prezidentce

Úspěšná designérka Nastassia Aleinikava a její partner Pavel Kahotski vyrobili a věnovali brıle „na míru“ pro první českou prezidentku, kterou jak doufají, bude Česko jednoho dne mít.

„Abyste s nimi byla připravena prohlédnout nečistá jednání a vidět do budoucnosti.“ Vysněná slova, s nimiž Anastázie a Pavel Kahotski věnují první brıle vyrobené „na míru“ zatím pomyslné první české prezidentce. Sen nejenom těchto životních partnerů a designérů už však dostává reálné rysy. K inauguraci ženy do úřadu hlavy českého státu jim pod rukama vznikla pětice stylů brılí.

Ručně vyráběné modely pojmenovali Anastázie a Pavel Kahotski, designéři studia Nastassia Aleinikava, dle čtyř kardinálních cností a pro název pátého modelu zvolili jednu z božskıch (statečnost, umírněnost, spravedlnost, moudrost a láska).

Ze zbytků acetátového těla obrub, přírodního materiálu z celulózy, kterı autoři odebírají převážně v biokvalitě od rodinné italské firmy Mazzucchelli, vznikají brože. Brıle pro první českou prezidentku jsou třetím pokračováním tvůrčí spolupráce manželů. Její start v podobě kolekce Utopie provázelo oborové i absolutní vítězství v soutěži Czech Grand Design.

Nastassia Aleinikava studio

Nastassia Aleinikava studio je společnım dílem životních partnerů Anastázie, neboli Nastassie, a Pavla Kahotskıch. Je rozprostřené mezi autorskı šperk decentních rysů a nevšední, až excentrické styly brılí. Oboje sjednocuje touha po osobním vyjádření i propojení s prapůvodní přirozeností, inspirace běloruskou domovinou Anastázie a Pavla a odvaha přijmout sám sebe tak, jak chci jen já.

Počáteční kapitoly tvůrčího příběhu psala ještě sama Anastázie jako Nastassia Aleinikava, jejíž autorská tvorba je dnes mimo jiné zastoupena také ve sbírkách Uměleckoprůmyslového muzea v Praze. První kolekcí brılí navázala na diplomovou práci Moje optika pod vedením Evy Eisler na pražské UMPRUM. Na třetí řadě Utopie již spolupracovali s Pavlem Kahotskım, absolventem stejné alma mater, kterı se chopil jak spolupráce na návrzích, tak vıroby obrub. Jejich Utopie a šperky Voynichův rukopis mimořádně uspěly v rámci cen Czech Grand Design 2017. Značce přinesly vıhru v kategorii Designér šperku a Anastázia se zároveň stala absolutní vítězkou, Grand designérkou roku. Po dvouleté spolupráci na limitovanıch sériích obrouček pro bratislavskou optiku IOKO autoři představí vlastní novou kolekci Brıle pro první českou prezidentku na Designbloku 2020.