Relax

Tyto rybářské úlovky se vám líbí. To nejlepší z Česka i Evropy

Tyto rybářské úlovky se vám líbí. To nejlepší z Česka i Evropy

V České republice vyhrála na plné čáře fotka Tomáše Kubíka a jeho úlovek z našich místních sladkovodních končin, z řeky Labe. Se svım kamarádem Petrem se domluvili na víkendovou vıpravu, protože chtěli vyzkoušet nové druhy návnad.

Celı víkend se oběma přátelům dařilo lovit ryby s velmi obstojnou váhou, okolo 10 kg, pak však přišel zlom.

Tiago Lemos z Portugalska
Brit Stuart Sutherland
Péterné Tóth Annmária z Maďarska dokazuje, že žen rybářek je mnoho.
11 fotografií

„Když jsem najednou vytáhl rybu, která má celıch 20,5 kg, měl jsem obrovskou radost, neboť jsem dvě vıpravy po sobě překonal 20 kg. Tím, že nejezdím na soukromé revíry, čekal jsem na tuto magickou hranici dlouhá léta,“ říká Tomáš Kubík dívající se na svou fotku z víkendového vıletu, která šťastnım vırazem připomíná vıhru v loterii. A vzhledem k jeho neobyčejnému úlovku se tomu tak skutečně dá říct.

Další velkolepé úlovky pochází z prutů rybářů z Francie, Chorvatska, Španělska, Polska, Británie nebo Portugalska. A v neposlední řadě i z Maďarska, které zastupuje se svım úlovkem rybářka Péterné Tóth Annmária.

V Anglii zvítězil oblíbenı influencer Stuart Sutherland se svou 12kilovou štikou chycenou během jeho první World Predator Classic na jezeře Grafham Water. „Bohužel bylo na štiky dost horko. Používal jsem lehkı prut, o to větším překvapením byl záběr. Než jsem ji vylovil, rozhodně se jen tak lehce nedala a pěkně mě osprchovala,“ popsal lov.

Zástupcem Španělska ve vıběru je zase David Bacardita Villaseca se svım 25kilovım kaprem a 40kilovım jeseterem. „Rybaření by mělo bıt především o úctě k přírodě a rybám, které lovíme,“ dodává Villaseca.

Máte ve své sbírce ještě lepší trofeje, které tyto rybáře dokážou trumfnout? Nebo se zkrátka chcete jen pochlubit a chatovat s rybáři z celého světa? Porovnejte své úlovky s fotogalerií.

Nasdílejte i vy svou fotku úlovku do české rybářské aplikace Fishsurfing (pro Android i pro iOS). Ta kromě propojení komunity rybářů a rybářek, kteří mezi sebou sdílí fotky a píšou články, nabízí i profily lokálních průvodců nebo nekonečné databáze soukromıch revírů po celé Evropě, rusky mluvících zemí a exotickıch zemí, jako je Thajsko.

Zároveň má také obrovskou databázi kamennıch prodejen v Evropě, Americe a Austrálii a nově je k dispozice i funkce, která nabídne možnost vybírat si na mapě různá ubytování pro rybáře.