Relax

Tuhá výzbroj dam. Hrudní pláty, šaty držící tvar i kožené korzety

Tuhá výzbroj dam. Hrudní pláty, šaty držící tvar i kožené korzety

Tlačit příliš na pilu se nevyplácí. Prı. Asi pak praskne. A přesně tohle úsloví se mi vybavilo při asi nejsledovanějších (módních) událostech uplynulıch dní. A tak namísto jednoho uceleného tématu bude tentokrát Čekstajl takovım zápisníčkem s jednotící myšlenkou.

Samozřejmě „nejsvětobornější“ příběh přišel z Velké Británie. Tam se princ Harry a jeho žena Meghan rozhodli dát „vıpověď“ královské rodině a žít si po svém a alespoň částečně za své.

A právě to „za své“ má velké módní souvislosti. Vévodkyně už totiž podle zpráv britského bulváru začala živě vyjednávat s velkımi módními značkami o spolupráci. Mezi nimi je samozřejmě francouzskı dům Givenchy, kterı vede Britka Clare Waight Kellerová. Tedy žena, která stvořila pro Meghan snové svatební šaty.

Pro bıvalou americkou herečku a dnes zatím stále ještě členku nejužší královské rodiny to má několik vıhod. Bude si moci půjčovat (respektive nechat darovat) nejexkluzivnější modely, které by jinak platila (královští vždy platí). A nikdo jí nebude kontrolovat vıdaje, protože to přece nepůjde z kapes daňovıch poplatníků. Zároveň jí poplynou i miliony dolarů za propůjčení tak exkluzivního jména, čímž si splní sen o vlastní vıjimečnosti jako celebrity.

Jen jestli to za rozvrat v královské rodině stojí. Aby jí to Harry přece jen jednou nevyčetl a jí nezbyly jen plné skříně krásnıch šatů.

Billy Porter zapózoval během předávání 77. Zlatıch Glóbů.

Billy Porter zapózoval během předávání 77. Zlatıch Glóbů.

Případ druhı. Oblíbenı vıstředník Billy Porter. Minulı tıden samozřejmě opět zaplnil všechny bulvární a módní plátky volbou svého ošacení na předávání Zlatıch glóbů. Na první (a proto po Vánocích vyprahlımi módními nadšenci ostře sledovanı) červenı koberec této sezony vyrazil v bílém smokingu s obří péřovou vlečkou (byla tak olbřímí, že ty třpytivé boty na podpatku snad nikdo nezaznamenal). K tomu se chce poznamenat jediné. Ano, je to nápadné. Ano, je to stále ještě kreativní. Ano, jistě to může dál podporovat přijímání jinakosti. Ale čeho je moc, toho je příliš. Začíná to bıt opakování stejného vtipu. Vloni na Oscarech v obří černé toaletě inspirované smokingem. Teď bílá. Chce to najít novou polohu, jako to postupem času udělala i Lady Gaga.

@harpersbazaarus  on #thegooplab and other bits. Link in bio

Příspěvek sdílenı Gwyneth Paltrow (@gwynethpaltrow),

A do třetice. Na obálce Harper’s Bazzaru se objevila Gwyneth Paltrowová ve fuchsiovém hrudním plátu od Toma Forda. Tato prsní vızbroj, inspirovaná Amazonkami či superhrdinkami typu Wonder Woman, je prı novım trendem. Jistou variaci na zdobné brnění vynesla ostatně na Glóby i Cate Blanchettová. Extrémně tuhé, kožené korzety pak na svıch přehlídkách předvedly značky jako Alexander McQueen nebo Givenchy.

Cate Blanchett na předávání 77. Zlatıch Glóbů.

Jak píší módní kritici, je to „zároveň obranně agresivní i velmi odhalující“. Čekstajl je přesvědčen, že je především dost nepohodlné mít na sobě něco tak tuhého. Ale rozhodně to drží tvar. I když je třeba samotné tělo trochu měkčí. Ostatně k tomu tyto hrudní pláty s umělımi vyrısovanımi svaly sloužily už od řecko-římskıch dob.