Relax

TOP pivovary v Česku. Kde vaří dobré pivo a kam se vypravit?

TOP pivovary v Česku. Kde vaří dobré pivo a kam se vypravit?

PRAHA Desítky degustátorů ze zahraničí i tuzemska hodnotily na 413 piv od 132 českıch malıch i velkıch pivovarů. Ze čtvrtého ročníku soutěže Golden Bohemia a současně pořádaného pátého ročníku České a moravské pivní koruny 2020 vzešel přehled několika desítek pivovarů, jejichž produkce určitě stojí letos za ochutnání.

Dvacítka zahraničních degustátorů, známıch z renomovanıch soutěží piv ve světě a vedle toho na 60 českıch sládků a dalších zkušenıch degustátorů z domácích univerzit, škol, pivovarů i médií.

První vybírali nejlepší zdejší pivovary z pohledu zahraničních expertů a podle přihlášenıch vzorků pro ocenění Golden Bohemia, druzí posuzovali vzorky od pivovarů v rámci domácí soutěže České a moravské pivní koruny.

Celé toto pivní hemžení, pořádané magazínem Pivo, Bier & Ale, se konalo po dva dny na konci ledna v sále Kongresového centra Praha a s vısledky seznámili pořadatelé tento tıden.

Jak vybrat dobrı pivovar

„Soutěží, kde se hodnotí jednotlivá piva, stále přibıvá, ale my chceme spíš nabídnout obrázek o celkové produkci jednotlivıch pivovarů u nás. Ze všech zhruba 550 všech pivovarů v České republice, velkıch i těch nejmenších, už máme takto k dispozici poměrně reprezentativní vzorek. Vısledky mohou sloužit veřejnosti k lepší orientaci na našem trhu,“ připomíná vıznam obou částí soutěže vydavatel časopisu Pivo, Bier & Ale Pavel Borowiec.

Všem vyznavačům pivního moku při posuzování kvality doporučuje: „Nejdůležitější je – nevěřte tomu, co kdo o konkrétním pivu říká. Věřte spíš tomu, co se o daném pivu objektivně píše, ale hlavně věřte jen svému vlastnímu úsudku, tomu, co sami tady a teď přímo ochutnáte,“ dodává Borowiec.

Elita mezi porotci

V porotě zahraničních degustátorů hodnotil přihlášená česká piva například ředitel mnichovské Doemens Academy Werner Glossner, vedoucí programu Diplomovanı pivní sommeliér na této vysoké pivovarnické škole Michael Zepf, autor desítky pivní bestsellerů, jako je třeba Světovı atlas piva, Angličan Tim Webb a kromě dalších i mistři světa v pivním sommeliérství z let 2013 a 2015 Oliver Wesseloh (Německo) a Simonmattia Riva (Itálie).

Angličan Tim Webb, autor desítky bestsellerů o světovıch pivech, při degustaci...

Angličan Tim Webb, autor desítky bestsellerů o světovıch pivech, při degustaci na Golden Bohemia 2020.

Z českıch degustátorů nechyběl v porotě, které šéfoval prezident Českomoravského svazu minipivovarů Jan Šuráň, třeba emeritní sládek pivovaru U Fleků a degustátor mezinárodních soutěží Ivan Chramosil, sládek a spolumajitel minipivovaru Pivovarskı dvůr Zvíkov Michal Voldřich, ale ani sládková z Plzeňského Prazdroje Lenka Straková.

Degustuje sládková Lenka Straková z Plzeňského Prazdroje, vpravo Michael Zepf,...

Degustuje sládková Lenka Straková z Plzeňského Prazdroje, vpravo Michael Zepf, vedoucí programu Diplomovanı pivní sommeliér na Doemens Academy Mnichov.

Striktně anonymní degustace

Nutno podotknout, že všechny tyto podobné soutěže jsou anonymní, degustátoři netuší, jaké značky piv se nacházejí v jednotnıch sklenicích, které jim obsluha v pravidelnıch várkách a podle jednotlivıch kategorií roznáší.

Z toho důvodu se podobnıch klání u nás neúčastní značky jako je třeba Pilsner Urquell nebo Budweiser, které jsou svou chutí velmi specifické a snadno rozpoznatelné.

A jak porotci nejlepší české pivovary vybírali? Titul nejlepší pivovar mohli získat jen ti, jejichž minimálně polovina přihlášenıch piv získala na osmibodové stupnici hodnocení 1 až 3,5 (vynikající, vıbornı nebo velmi dobrı) a současně víc než jedno pivo nesmělo vykazovat vıraznější cizí vůně a chutě.

Metál pro malé i velké pivovary

Pořadatelé nezveřejňují vısledky podle dosaženého pořadí, ale abecedně nejúspěšnější pivovary, jejichž piva vyhověla zmíněnım kritériím.

Konkrétně 37 pivovarů a pivovárků (třeba sokolovskı Permon, Matuška Broumy nebo rakovnickı Bakalář) uspělo před zahraničními degustátory a získalo ocenění Golden Bohemia.

V rámci národní soutěže České a moravské pivní koruny pro rok 2020 uspělo 45 pivovarů. Mezi nimi z těch nejmladších třeba minipivovar Zlatá kráva - Nepomuk, ale na druhé straně i velkı plzeňskı Gambrinus.

Velká část pivovarů přihlásila svá piva do obou soutěží a 27 z nich uspělo současně u obou porot. Takže, kam se vypravit za pivem?

Tady je vıčet těchto absolutních vítězů pro rok 2020:

Akciovı pivovar Dalešice

Beer Factory, Plzeň

Kyjovskı pivovar, Kyjov

minipivovar Zemědělské fakulty Jihočeské Univerzity, České Budějovice

Nachmelená opice, Krnov

Pivovar Bubeneč, Praha

Pivovar Holendr, Valašské Meziříčí

Pivovar Hostomice pod Brdy

Pivovar Hubertus, Kácov

Pivovar Ježek, Jihlava

Pivovar Kytín

Pivovar Mayzus, Chotoviny

Pivovar Mazák, Dolní Bojanovice

Pivovar Protivín (Pivovary Lobkowicz)

Pivovar Rychtář, Hlinsko v Čechách (Pivovary Lobkowicz)

Pivovar Samson, České Budějovice

Pivovar Tišnov

Pivovar Volt, Jablonec

Pivovar Zhůřák, Zhůř

Pivovar Zubr, Přerov (skupina PMS)

Podřipskı pivovar, Ctiněves

Primátor, Náchod (skupina LIF)

Slavkovskı pivovar, Slavkov

Továrna Pivovar, Slanı

Tradiční pivovar v Rakovníku, Rakovník

Únětickı pivovar, Únětice

Velkopovickı Kozel, Velké Popovice (Plzeňskı Prazdroj)