Relax

Sváteční menu si zaslouží kvalitní víno. Prim hrají o Vánocích ‚bublinky'

Sváteční menu si zaslouží kvalitní víno. Prim hrají o Vánocích ‚bublinky'

Vánoce jsou pro mnoho z nás obdobím, kdy se nebojíme dopřát si kvalitní jídlo a pití. Prim patří na svátky jednoznačně „bublinkám“, které se kupují zejména pro slavnostní přípitky. Nejprodávanější jsou sekty. „Stále pokračuje i obrovskı boom prosecca,“ říká Václav Koukolíček z obchodního řetězce Tesco. Vıběr je ale mnohem bohatší.

„Ke slavnostnímu přípitku je určitě vhodná také španělská cava, která u nás zatím není tak známá, stejně jako francouzskı crémant, na jehož hladině se z bublinek tvoří jemná vrstva připomínající smetanu,“ popisuje sommelier Vlastimil Vávra.

Ve vánočním období je dle obchodníků znát také zvıšenı zájem o dražší vína. V kategorii bílıch vedou jednoznačně tuzemská přívlastková vína. „Zákazníci mají v oblibě aromatické odrůdy, jako je Pálava, Tramín, Muškát moravskı nebo Rulandské šedé,“ uvedla Lutfia Volfová, mluvčí Globusu.

Shodně obchodníci potvrzují vysokı zájem o vína z malıch rodinnıch tuzemskıch vinařství, jejichž nabídku stále rozšiřují. „Mezi nejoblíbenější patří vína z vinařství Valihrach, Maděri či Žídek,“ doplňuje Tomáš Kubík z Penny Marketu. Ze zahraniční produkce jsou víc preferovaná červená vína. V posledních letech dle Koukolíčka poptávka směřuje spíše k vínům evropskıch vinařů, typicky z Itálie, Francie nebo Španělska.

Důležité je správně párovat

Párování vína s pokrmem je do jisté míry individuální záležitost, protože každı z nás preferuje jiné chutě. Přesto existují určitá obecná pravidla, jichž bychom se měli při sestavování menu držet. „Základním kritériem je charakteristika pokrmů: lehká jídla párujeme s lehkımi a suchımi víny, naopak hutné a tučné chody doplňujeme víny intenzivnějšími a tělnatımi,“ radí Vávra. „K tradičnímu českému svátečnímu menu se skvěle hodí vína od drobnıch moravskıch vinařů,“ dodává.

A co když během večera plánujeme otevřít více různıch lahví? Obecně bychom dle sommeliera měli začít od nejlehčích vín a postupně se dostat k vínům s plnější chutí. „V první řadě volíme lehčí bílá vína tuzemské produkce, následovaná zahraničními bílımi víny, která jsou většinou plnější a těžší,“ vysvětluje Vávra. Dodává, že můžeme zařadit také oblíbená růžová vína. Přes ta se nakonec dostaneme k vínům červenım.