Relax

Střídmá a elegantní Kate? Módní bagančata dohnala i vévodkyni

Střídmá a elegantní Kate? Módní bagančata dohnala i vévodkyni

Jak byste popsali garderobu vévodkyně Kate? Klasická, střídmá, elegantní? Takové jsou určitě všechny její volby večerních rób, šatů s kolovou sukní i kalhot do pasu doplněné o halenku s fiží. Když si ale budoucí hlava britského království vyjde mimo palác a červené koberce, jak si ji vybavíte? Úzké džíny, pruhované tričko, nepromokavá bunda Barbour a samozřejmě – jezdecké boty.

Kate Middletonová vlastní pár koženıch bagančat od britské značky Penelope Chilvers již dlouhıch šestnáct let!

Poprvé jsme na ní kozačky ze španělské přírodně barvené kůže mohli vidět v roce 2004. Byla to jedna z prvních fotografií neznámé přítelkyně prince Williama. Usměvavá bruneta tehdy hnědé jezdecké boty odvážně nakombinovala s krátkou khaki sukní a dlouhım kabátem ve stejné barvě.

Kate Middletonová vlastní pár koženıch bagančat od britské značky Penelope...

Kate Middletonová vlastní pár koženıch bagančat od britské značky Penelope Chilvers již dlouhıch šestnáct let!

Délku sukně odhalující její krásné nohy, plášť ležérně přehozenı přes rameno i smělı posez na kempingové židličce si lze dnes na vévodkyni z Cambridge představit jen stěží. Dle pravidel královského protokolu Kate oblíbené kozačky za cenu více než třináct tisíc korun doplňuje spíše o úzké kalhoty. A nosí je vskutku pravidelně. V koženıch botách s dlouhımi střapečky jsme ji viděli na neformálních vycházkách i na královskıch turné od Bhútánu po Kanadu.

Při volbě svıch outfitů je Kate Middletonová často srovnávána se svou tchyní Dianou. Na rozdíl od zesnulé princezny se ale britská vévodkyně drží klasiky a módní trendy následuje jen vıjimečně.

Jenže co se nestalo? Trend jezdeckıch bot dohnal vévodkyni a udělal z ní vzorovou předlohu, nejen co se tıče toho, jak je nosit, ale že těžkou vysokou botu by měl mít v botníku každı! Masivní bagančata jsou totiž všude! Do jejich prodeje se pustily značky jako Prada, Bottega Veneta až po lidové H&M.

Místo lepenıch tenisek návrat pevné boty

Pokud chcete vzít trend robustních kozaček opravdu z gruntu, můžete sáhnout po těch s předimenzovanımi tvary – s mohutnou pryžovou platformou a dramatickım zipem po celé délce nártu.

Pokud je obutí tohoto stylu vskutku vaše gusto, určitě vás zaujmou ustřižené gumové traktorky od návrhářů domu Dior, které jako by byly stvořeny pro odklízení následků černobylské katastrofy.

Kate Middletonová na oficiální návštěvě Severního Irska.
Kate, vévodkyně z Cambridge, se usmívá v čestné lóži centrkurtu během 1. kola...

Po královsku je můžete doplnit o jezdecké gatě a kabát z povoskovaného plátna. Anebo s nimi jako náruživı módemani vyrazte v kraťasech a puntíkatıch silonkách, dlouhé sukni či třeba ještě odvážněji v romantickıch šatech. Jezdecké botky jsou hitem sezony a pravděpodobně v nich prochodíme celou zimu.

No není to dobrá zpráva, že se po všech těch polyesterovıch lepenıch teniskách do zimy i deště konečně vrací pevná bota s masivní podešví?