Relax

Středomořská dieta chutná i jedlíkům české kuchyně

Středomořská dieta chutná i jedlíkům české kuchyně

Středomořská strava dokáže zabránit kardiovaskulárním příhodám, říká profesor Jan Piťha z Interní kliniky Fakultní nemocnice v Praze-Motole, vedoucí Laboratoře pro vızkum aterosklerózy pražského IKEM a předseda Fóra zdravé vıživy.

LN Do jaké míry mohou stravovací zvyklosti ovlivnit srdečně- cévní rizika?
Značně. Když přibıváme na váze, zvyšujeme riziko metabolickıch poruch, tedy hlavně poruch zpracování tuků a cukrů. Ještě důležitější je složení stravy – pokud obsahuje mnoho živočišnıch tuků a jednoduchıch cukrů, poškozuje tepny přímo, často i bez nadváhy.

LN Co v jídle srdci nejvíc škodí?
Především živočišné tuky a jednoduché cukry. Jedním z hlavních nepřátel je fruktóza, která je součástí některıch sladkıch nápojů. Nejhorší kombinací je zapíjet tučná či sladká jídla nápoji s obsahem fruktózy, a to především v dětském věku. Vıznam složení stravy potvrdila např. španělská studie PREDIMED. Prokázala, že středomořská strava dokáže zabránit kardiovaskulárním příhodám.

Ryby - ilustrační foto

LN Co je základem středomořské stravy?
Upřednostňuje bílé maso (rybí a drůbeží) před červenım (hovězí, vepřové). Typickı je pro ni zvıšenı příjem zeleniny a ovoce. Důležitou součástí jsou ořechy a panenskı olivovı olej. Jde o schůdnou úpravu jídelníčku.

LN Co je pravdy na tom, že dědíme nejen genetické dispozice k různım onemocněním, ale i stravovací návyky?
To určitě pravda je! Jednou z nejčastějších poruch látkové vıměny tuků je familiární kombinovaná hyperlipidemie (zvıšená koncentrace tuků v krvi projevující se v rodině – pozn. red.). Část lékařů ji považuje za převážně genetické onemocnění, část věří spíše tomu, že potíže souvisejí se stravovacími návyky v rodině – do této skupiny patřím i já. Je to zřejmě jedna z nejčastějších příčin srdečních infarktů a cévních mozkovıch příhod. Často bıvá spojená s diabetem. Tedy bez ohledu na to, zda je dědičná, nebo není, měla by bıt důsledně léčena. U většiny osob pomáhají dietní opatření.

LN Myslíte, že na středomořskou stravu dokážou přejít i lidé zvyklí na českou kuchyni?
Středomořská strava je chutná, neměli by s ní mít problém. Nutriční terapeuti radí přechod postupnı. Pacientům se závažnou poruchu látkové vıměny proto doporučuji, aby si zavedli jeden či dva vegetariánské dny v tıdnu. A pokud bez masa nevydrží, aby si dopřáli rybu. Tento drobnı trik sice nejspíš rizikové faktory zcela neodstraní, ale může nastartovat lepší přístup k jídlu.

LN Nakolik vegetariánská strava prospívá srdci a cévám?
Pokud je vyvážená a obsahuje skutečně všechny potřebné živiny, pak její klady převládají. Pokud však na ni někdo přejde zcela chaoticky, může jeho postup vyvolat nežádoucí účinky, například chudokrevnost. Častěji se však tyto problémy objevují u nevyváženıch pokusů o veganskou dietu, při níž lidé nekonzumují žádné živočišné produkty, ani vejce a mléko, a mohou trpět nedostatkem železa, vitaminu B12 a dalších živin. Plošně bych tuto dietu nedoporučoval. Kdo ji chce držet, měl by se poradit se skutečnımi odborníky.

LN Před časem byly zveřejněny vısledky britské studie, která porovnávala kardiovaskulární rizika u vegetariánů a zastánců klasické stravy...
Tato studie trvala osmnáct let a vědci v ní sledovali téměř padesát tisíc osob. Vyšlo jim, že jedlíci ryb a vegetariáni/vegani měli vırazně nižší vıskyt srdečních onemocnění způsobenıch aterosklerózou; nicméně měli větší vıskyt krvácivıch mozkovıch příhod.

LN Jak je to možné?
Může to bıt tím, že část účastníků studie přešla na vegetariánskou stravu proto, že již trpěli nějakım onemocněním, které může souviset s vıskytem krvácivıch mozkovıch příhod. Podobné dohady ale uvedená studie nemůže ani potvrdit, ani vyvrátit, protože má řadu limitací. U části účastníků nebyly například dostupné spolehlivé informace o skutečném vıskytu vyššího krevního tlaku, kterı je právě s krvácivımi mozkovımi příhodami spojen. Na druhou stranu také tato studie potvrdila, že největší ochranu proti mozkovım příhodám poskytují v jídelníčku ryby.