Relax

Starostka vesnice ve Francii zakázala umírání o víkendu. Absurdním výnosem upozorňuje na nedostatek lékařů

Starostka vesnice ve Francii zakázala umírání o víkendu. Absurdním výnosem upozorňuje na nedostatek lékařů

Clermont-Ferrand (Francie)  Francouzská starostka zakázala 850 obyvatelům své vesnice La Gresle umírat v sobotu, v neděli a o svátcích doma. Absurdním vınosem chce upozornit na nedostatek lékařů v regionu Auvergne-Rhône-Alpes v jihovıchodní části země, informovala agentura AFP.

„Obyvatelům se na neurčito zakazuje umírat ve svıch domovech na území obce o sobotách, nedělích a o svátcích,“ stojí ve vyhlášce z pátečního večera.

Když v neděli 1. prosince zemřel jeden z obyvatel tamního domova důchodců, trvalo totiž starostce Isabelle Dugeletové podle deníku Le Progr?s dvě a půl hodiny, než sehnala lékaře, aby konstatoval smrt.

„Je to nedostatek úcty k mrtvému a rodině,“ řekla starostka agentuře AFP. Rozhodla se prı proto, že na absurdní systém bude reagovat absurdní vyhláškou.

„Lidé mají problém se sháněním léčby, problém se sháněním lékařů, za kterımi někdy musejí kilometry daleko,“ vysvětluje starostka. V její obci prı kvůli tomu narůstá znepokojení. Zdraví představuje ve venkovskıch oblastech zásadní problém. „Politiky na to upozorňuji léta, ale neděje se nic,“ zdůraznila.