Relax

Štamgasti si mě v mé vlastní hospodě srovnali, obrečela jsem to, říká ve velkém rozhovoru zpěvačka Bílá

Štamgasti si mě v mé vlastní hospodě srovnali, obrečela jsem to, říká ve velkém rozhovoru zpěvačka Bílá
20. prosince 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Praha Zpěvačka Lucie Bílá o salátu podle maminčina receptu, práci hospodské v rodné vesnici a o druhém plánu v jejích písničkách.

Do své šatny v pražském hudebním divadle Karlín, kde už roky vystupuje jako muzikálová Carmen, vchází obtěžkaná taškami a rozdává jídlo v krabičkách. Lucie Bílá v roli svačinářky. Či spíše hospodské – večeři totiž nachystali v kuchyni Formanky kulturního domu ve středočeskıch Otvovicích, kterı zpěvačka před třemi lety koupila, když hrozilo, že se ze společenského srdce její rodné vesnice stanou kanceláře.

Pokud tam teď o nedělním odpoledni zajedete, bude všechno tak, jak má: lidé popíjejí u stolů pivo, z televize v rohu zpívá Vanessa Paradis svoje Joe Le Taxi a ve druhém rohu tiše stojí palma. Panuje tam poklidné bezčasí. Obyčejná vesnická hospoda a kulturák, na kterı je však Lucie Bílá mimořádně pyšná. Tam doma je to vlastně Hana Zaňáková, která si se sousedy na Štědrı večer popřeje klidné svátky, rozpálí purpuru a ke kaprovi si dá salát podle maminčina receptu.

LN: Už víc než měsíc zpíváte skoro denně vánoční koncerty. Vy toho v předvánoční čas asi moc nenapečete, co?
Kdykoliv se mě někdo zeptá, jestli peču vánoční cukroví, odpovídám: „Vy jste asi neviděli můj diář.“ Ale to neznamená, že Vánoce nemám, já je mám už od poloviny listopadu, tou dobou už mi doma svítí stromeček. A když 23. prosince skončím vánoční turné, těším se, že u něj dva dny budu.

Tento článek je součástí exkluzivního obsahu iDNES Premium.

CHCI PREMIUM ZA 1 KČ

První měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně.
Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

iDNES Premium

Staňte se členem a získejte navíc:

  • Digitální předplatné
  • Prémiové vstupenky
  • Filmy zdarma
  • Exkluzivní články

a mnoho další zábavy.