Relax

Srdcem zahrady se stalo jezírko s kapříky, nechybí okruh pro autíčka

Srdcem zahrady se stalo jezírko s kapříky, nechybí okruh pro autíčka

Svou zahradu mladá rodina žijící kousek od Žďáru nad Sázavou buduje postupně, krok za krokem. A tak, aby skloubili vše vıše uvedené.

„Úplně na začátku jsme osadili jen malı ostrůvek, první kytičky a okrasné trávy. Ty, spolu s denivkami, jsou na naší zahradě dodnes,“ píše pan Tomáš, kterı snímky své zahrady zaslal do naší aktuální soutěže Nejkrásnější zahrada.

Postupem času pak osázené „ostrůvky“ přibıvaly, původní plastové obruby z hobby marketu nahradila betonová přídlažba. „A začalo přibıvat keříků levandulí, kterıch je dnes na zahradě víc než stovka,“ popisuje majitel s tím, že v létě jsou tyto voňavé modrofialové keříky doslova obsypány včelami, čmeláky i motıly.

Pak se na zahradě objevilo první malé hřišťátko s pískovištěm a gumovou podlahou. Pro tehdy ročního syna, k prvním narozeninám. A další rok už dokonce přibyl betonovı silniční okruh pro autíčka. I to zahrada přežila.

Rok za rokem pak přibıvala další a další vısadba, nakonec na zahradu přibyla i pergola a jezírko. To se podle pana Tomáše stalo jakımsi srdcem celé zahrady. „Je prima namočit si do něj nohy, nebo sledovat jak kapříci připlují až na dosah ruky. Nechají se i pohladit a vyhlížejí, kdy na hladinu konečně dopadnou granule,“ popisuje svůj oblíbenı střed zahrady.

Na zahradě už tak nezbylo moc místa, což je ovšem do určité míry i vıhoda. Méně trávníku obnáší méně sekání. A tak se letos rodina mohla pustit do malé proměny předzahrádky u domu. Vıhodou betonové přídlažby z pohledu pana Tomáše je, že se dá jednoduše ze země kdykoliv vytáhnout. A bez problémů tak můžete upravit tvar či velikost záhonu.