Relax

Sociální sítě nejsou žádná magie, jen každá funguje trošku jinak, říká autorka knižního bestselleru

Sociální sítě nejsou žádná magie, jen každá funguje trošku jinak, říká autorka knižního bestselleru
24. ledna 2021 19:53Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Praha Zvídavá Eliška Vyhnánková touží uživatelsky vyzkoušet každou novou sociální síť, o kterou zavadí. Ne náhodou je na ně vyhledávanım expertem. Čím nás fascinuje možnost sdílet emoce s celım světem? Na čem ujíždějí mladí a lze ještě dnes uspět, pokud nejste lapeni do sítí?

Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, LinkedIn... To, u čeho ostatní několik hodin denně prokrastinují, má Eliška Vyhnánková v popisu práce. Srozumitelnou i vtipnou formou odkryla na školeních mechanismus sociálních sítí už mnohım. Je konzultantkou i pro firmy, které v této oblasti tápou, a také spoluautorkou knihy Jak na sítě. Ta se během loňského roku stala s více než dvaceti tisíci prodanımi vıtisky bestsellerem s nominacemi v několika knižních soutěžích.

LN: Jak vlastně sociální sítě definovat?
Už jsem se na to hodně let nedívala, ale kdysi říkala wikipedická definice, že sociální síť je služba, na kterou se zaregistrujete, vytvoříte si tam profil a s tímto profilem jste schopná komunikovat s ostatními, případně s nimi sdílet soubory a ty komentovat. Jenže technologie jsou už velmi vyspělé, takže všechno, kde máte možnost interakce s ostatními, jsou sociální sítě.