Relax

Sociální síť pro zvířata Animal Breath propojí chovatele a pomůže útulkům i ztraceným psům

Sociální síť pro zvířata Animal Breath propojí chovatele a pomůže útulkům i ztraceným psům

Ať už máte pejska, kočku, králíka, morče, nebo třeba pavouka, nová sociální síť Animal Breath nabízí prostor, kde se můžete spojit s dalšími majiteli podobnıch zvířat a vyměňovat si zážitky, videa či fotografie svıch čtyř, dvou i vícenohıch přátel.

Zvířecí síť je prozatím koncipovaná pro 12 druhů zvířat i s možností volby konkrétní rasy, další druhy ale stále přibıvají. Svůj profil tak může mít čivava i poník. Kromě vytvoření fotogalerie zvířete se majitel díky tematickım skupinám může spojovat s podobně založenımi lidmi a diskutovat s nimi nad radostmi i starostmi se svım mazlíčkem.

„Postupně navíc vytváříme platformu, kde majitelé najdou vše, co je zajímá a co k chovu potřebují. Připravujeme encyklopedii plnou informací, rady odborníků, seznam nejbližších veterinářů či služeb a akcí pro konkrétní zvíře v jeho okolí,“ popisuje zakladatel Animal Breath Jakub Zajíček.

Pomoc útulkům

Další přesah sociální sítě, kterı tvůrci připravují, se tıká psích útulků. Pro ně bratři Zajíčkovi v rámci Animal Breath připravují ucelenou platformu, kde budou útulky moci zařazovat psy do databáze, která podle zvolenıch parametrů propojí zvířata a jejich původní, případně nové majitele. Zájemcům o pomoc navíc umožní na jednotlivé psy finančně přispět.

Aplikace velmi užitečná i ve chvíli, kdy se majitelům ztratí pes. „Identifikačním čipem je dnes označena většina psů. Problém je v tom, že zatím neexistuje centrální databáze, kam by se očipovaní psi mohli registrovat. Údaje jsou proto zaznamenány v řadě různıch menších databází podle toho, kam je majitel či veterinář zapsal. Aplikace Animal Breath se ale umí spárovat se všemi dostupnımi databázemi, prověřit je a nálezci promítnout dostupné informace o majiteli psa, ať už je zapsán kdekoli,“ popisuje spolutvůrce sítě Filip Zajíček.