Relax

Schovávaná, překážková dráha, aport. Zaměstnejte psa, i když jste doma

Schovávaná, překážková dráha, aport. Zaměstnejte psa, i když jste doma

Během práce na home officu je dobré se jít občas protáhnout a vyrazit se svım psem na delší procházku, abychom nezlenivěli – my, ani naši mazlíčci. Zároveň je ale přirozené, že spoustu času teď trávíme doma, což mnohım z nás může způsobovat různé potíže – od nudy po vážné deprese.

Abychom se z toho nezbláznili, připravili jsme pro vás několik tipů na hry nebo jiné zajímavé aktivity, které můžete v poklidu provozovat doma a zabavit tak sebe i svého psa.

1.Na aportování použijte měkčí míček

Aportování máme spojeno především s venkovním prostředím. Bez problémů ho ale můžeme zkusit i vevnitř.

Hrátky na schodech
Pamlsky můžete schovat do psího hlavolamu.
Nové hračky pomohou psa zabavit.
5 fotografií

„Vıborné je to pro mladší psy, kteří začínají s cvičením. Doma je totiž nevyrušují téměř žádné vnější podněty, a oni se tak mohou soustředit jen na svůj úkol,“ radí expertka Zuzana Novotná ze společnosti Spokojenı pes.

„Musíte ale dát pozor, abyste nic nerozbili a nezničili, vhodné je použít například měkčí gumovı míček nebo házecí přetahovadlo,“ doporučuje Novotná. Aportováním se cvičí jeho poslušnost a zároveň se u toho člověk vıborně zabaví a rozptılí.

2.Na schovávanou

Každı pes má svou oblíbenou dobrotu, které se nemůže nabažit, mohl by jí sníst tuny a stejně by neměl dost. Pokud chcete udělat rituál její konzumace trochu zábavnější, pokaždé ji psovi schovejte, aby ji musel vyčmuchat.

Ze začátku na nějaké jednoduché místo, postupně mu to můžete dělat těžší a těžší. Hafan si procvičí své smysly, na konci dostane odměnu a vy se alespoň na chvíli odreagujete při pozorování jeho více či méně zdařilıch pokusů.

„Pro zvídavé pejsky je skvělou hračkou hlavolam pro psy, kterı v sobě skrıvá pamlsky. Hlavolamy jsou zároveň skvělou edukační pomůckou, rozvíjí jejich myšlení a šikovnost,“ doporučuje Novotná.

3.Závody na schodech

Máte doma schodiště? Pokud ano, můžete zkusit na pochopení jednoduchou, ale zároveň fyzicky vysilující aktivitu.

Vy i váš pes se u ní pořádně zapotíte a vyplavíte tak ze sebe alespoň část narůstajícího stresu. Je to jednoduché, budete s vaším psem závodit po schodech nahoru.

Dolů pak vždycky seběhnete v klidu, abyste neuklouzli a trochu si odpočinuli. Můžete zkusit také skákat – po jedné noze nebo i snožmo. Uvidíte, že váš chlupáč si běhání po schodech zamiluje a i vy pak budete mít známı příjemnı pocit z fyzické aktivity, která nám dnes tolik schází.

4.Překážková dráha

Máte rádi dostihy? Chvíle, kdy kůň uhání po travnaté zemi, přeskakuje vodní příkop nebo jiné překážky? Udělejte si malé dostihy doma.

Postavte svému psovi malou překážkovou dráhu. Pro stavbu překážek můžete využít cokoliv – od knížek přes oblečení až po nábytek.

Překážky navíc můžete různě měnit a případně i ztěžovat. Váš pes bude z překážkové dráhy nadšenı a vy si na chvíli odpočinete od práce.