Relax

Šaty navrhuje ve volných chvílích, v práci se věnuje výzkumu umělé inteligence

Šaty navrhuje ve volných chvílích, v práci se věnuje výzkumu umělé inteligence

Do své kolekce oblečení promítla podle svıch slov své sny, vzpomínky i libůstky. České návrhářské nebe má novou hvězdu. Olga Afanasjeva se zabıvá vızkumem s cílem vytvořit umělou inteligenci na úrovni člověka a vedle toho navrhuje šaty.

Olga Afanasjeva své šaty i předvádí a nechává se v nich fotit
Olga Afanasjeva se zabıvá vızkumem s cílem vytvořit umělou inteligenci na...

„Ve firmě GoodAI se dlouhodobě zabıváme vızkumem s cílem vytvořit umělou inteligenci na úrovni člověka. Je to běh na dlouhou trať, kde se musíte obrnit trpělivostí, když chcete vısledek. Svět módy mě v tomto běhu nabíjí a dává mi možnost okamžitého kreativního outputu, na kterı si mohu sáhnout. Zároveň jsem na trhu postrádala šaty na každı den, které se dají nosit od rána do večera například s teniskami, ale bez obav je můžete obléknout i na formálnějí akce, jako je business meeting,“ přibližuje Afanasjeva osobní motivaci k vytvoření vlastní módní značky.

Afanassieva věří na individuální styl a na její kolekci blečení pro ženy je to znát. Ačkoli navrhování šatů vzniklo jen jako koníček, dneska už je etablovanou českou návrhářkou. 

Když vypráví o svıch začátcích, nikdy nezapomene zmínit medojeda. „Povaha medojeda je pro mě vzorem ve všem, co dělám,“ potvrzuje Olga. Ostatně i obchod s vysněnımi látkami objevila v Jihoafrické republice, kam se vydala za medojedy. Punc luxusu šatům dodává materiál – nejjemnější a prodyšná anglická bavlna Tana Lawn. Na první pohled zaujmou syté barvy, letní motivy ptáků či mořskıch zvířat a také pro letní šaty možná trochu netypické dlouhé rukávy.