Relax

Sansho nebo Hergetova Cihelna. Co a kde jedí velvyslanci, když je přepadne stesk po národní kuchyni?

Sansho nebo Hergetova Cihelna. Co a kde jedí velvyslanci, když je přepadne stesk po národní kuchyni?

Hlad po domově v cizí zemi přepadne kdekoho. Jak to řeší ti, kteří žijí v Praze a zasteskne se jim po domově? Server Lidovky.cz oslovil velvyslance, kteří se podělili o tipy na restaurace, na svá oblíbená jídla, ale i o recepty. Ve druhém díle seriálu se dozvíte, kam si zajít na švédské, britské a švıcarské pokrmy.

Stránka 1 ze 6 Další stránka


Furgler Dominik, velvyslanec Švıcarska

1. Bohužel nevím o žádné švıcarské restauraci v Praze, ani o místě, kde by vařili autentické švıcarské jídlo (s vıjimkou několika míst, kde dělají sırové fondue nebo raclette). Proto vám nemohu odpovědět na první dvě otázky.

Švıcarsko

3. S ohledem na typické švıcarské recepty je třeba poznamenat, že existují regionální rozdíly a mnoho regionálních specialit. Určitě bych zmínil fondue (národní švıcarská specialita,  která se připravuje v kotlíku nad plamenem svíčky), raclette ( název druhu sıra, ale zejména název jídla, které se z tohoto sıra připravuje), Zürich Kalbs-Geschnetzeltes (Emincé de veau zurichois), Berner Platte (Sauerkraut, Speck, Würste, Schinken atd.), polenta z Ticina (náš kanton mluvící italsky na jihu), ale jako já řekl, že existuje mnoho dalších regionálních tradičních specialit.

Raclette

Raclette

Předchozí stránka
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
Další stránka