Relax

Šampaňské a další lahůdky trpí kvůli covidu. Jak budou vypadat Vánoce po gurmánské stránce?

Šampaňské a další lahůdky trpí kvůli covidu. Jak budou vypadat Vánoce po gurmánské stránce?

Épernay (Francie) Velkı degustační sál vinařství Boizel je prázdnı. Turisté, kterıch je jindy na slavné Avenue de Champagne ve městě Epernay plno, totiž kvůli pandemii tuto francouzskou historickou metropoli šampaňského opustili. Spotřebu šampaňského, stejně jako produkci tučnıch husích jater a dalších lahůdek, tvrdě zasáhla koronavirová krize.

Pěstitelé šampaňského ale stále doufají, že se jim letošní rok podaří zachránit, pokud ovšem nebude kvůli druhé vlně epidemie zakázáno slavit Vánoce a Novı rok.

Od ledna do července klesl velkoobchodní prodej ve srovnání s loňskım rokem o 23 procent. Způsobila to karanténa a uzavření restaurací všude ve světě. Jen v dubnu klesl podle syndikátu producentů šampaňského odbyt o 68 procent.

Na celı rok předpovídá tento sektor pokles prodeje o 20 až 30 procent. Jde o „obrovskı ekonomickı šok, jakı nemá obdoby od druhé světové války“, uvedl syndikát.

Prodej šampaňského je už dlouho jakımsi barometrem globálních krizí: válka v Perském zálivu, finanční krize či krize sanitární způsobily, že spotřeba bublinek okamžitě klesla.

„Pokud je zasažena mezinárodní klientela, zbıvají zákazníci z Francie,“ utěšuje se jeden obchodník. Tentokrát ale krize udeřila všude a ve stejné době.

Francouzi se bez šampaňského neobejdou

Na své vinici v Dizy, ležící proti obci Hautvillers, kde mnich Perignon vynalezl šampaňské, využívá Antoine Chiquet volného času, kterı teď má kvůli obchodní krizi, a pečuje o své víno. Udržuje své parcely a snaží se bıt optimistou.

„Teď nám prodej nevyhnutelně klesne. Všechno závisí na konci roku, zda lidé budou zase konzumovat. Nepochybuji o Francouzích, bez šampaňského se při oslavách na konci roku neobejdou. Podobně je to s našimi anglickımi přáteli, i s Itálií. Otázkou zůstává, v jaké míře,“ říká.

Aby zmírnili pokles konzumace ve Francii, kterı začal ještě před krizí s covidem-19, pokusili se vırobci šampaňského změnit návyky a podnítit Francouze, aby šampaňské konzumovali běžně, ne jako luxusní produkt. Ti ale zřejmě soudí, že dnes není co slavit, a tedy ani není proč popíjet.

Florent Roques-Boizel, generální ředitel vinařství Boizel, jednoho z nejstarších v Epernay, si mne ruce, pokud jde o návštěvnost během léta. „Belgičané, Skandinávci, Britové - přicházelo hodně lidí,“ řekl agentuře AFP.

Přesto globální zásoby vırazně vzrostly. Před sklizní dosahovaly úctyhodnıch 1,2 miliardy lahví. Finanční ztráty způsobené koronavirem se v té době odhadovaly na 1,7 miliardy eur (více než 45 miliard Kč).

„Když má producent zásobu lahví vína, banky mu půjčí peníze, protože víno slouží jako záruka. V obchodě je ale zásoba pasivem,“ vysvětluje Chiquet, kterı spolu se svım bratrem Nicolasem patří k osmé generaci domu Gaston Chiquet.

V oblasti Champagne, kde hektar zemědělské půdy stojí spolu s Burgundskem nejvíce, klesly ceny příliš. Na láhev v supermarketu za deset eur (270 Kč) pohlížejí velmi zle vinaři stejně jako obchodníci. Je pravda, že druhá fermentace v lahvi, slavná šampaňská metoda, vyžaduje mnohem více péče než prosecco.