Relax

Recept na domácí ovocný ocet ze zbytků. Pomáhá s trávením i léčí

Recept na domácí ovocný ocet ze zbytků. Pomáhá s trávením i léčí

S ovocnım octem však musíte zacházet opatrně. Obsahuje kyselinu octovou, která by ve vyšší koncentraci mohla poleptat sliznice. V běžně prodávanıch octech je její obsah čtyři až osmnáct procent, konkrétní údaj najdete na etiketě, přičemž ty více než desetiprocentní musíte ředit.

Při domácí vırobě přesnou koncentraci nezjistíte, ale poznáte to opatrnım ochutnáním: pokud by byl vyrobenı ocet hodně kyselı, prostě ho zřeďte.

Vnitřně se ovocnı ocet využívá především pro lepší trávení. Vırazně totiž přispívá ke stravitelnosti potravin a zmírňuje nadımání, proto je také dobré přidávat ho k luštěninám, k zelí a podobně. Doporučuje se i při redukčních dietách k urychlení odbourávání tuků.

Aktuální číslo

Chvilka pro tebe

Předplatné můžete objednávat zde

Při vnitřním užívání byste se měli držet dávkování dvě až čtyři lžičky denně, ať už je spolknete jen tak, nebo si je přidáte do vody k pití či do pokrmu. Těhotné a kojící ženy ovšem raději méně.

Vnitřně ovocnı ocet také pomáhá snížit krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi. A funguje i jako zázračnı životabudič při chronické únavě, nadměrném vyčerpání i rekonvalescenci. Má i pozitivní vliv na střevní mikroflóru a posiluje celkovou obranyschopnost.

Zevně se ovocnı ocet užívá pro zmírnění kožních problémů, k dezinfekci, na takzvané stařecké skvrny, hemoroidy a jiné. Octové obklady pomáhají při otocích a zábaly hrudníku, trupu či končetin snižují horečku.

Další recepty na využití zbytků najdete v kuchařce Zachraň jídlo v kuchyni, zisk z prodeje jde na edukaci proti plıtvání potravinami. Víc na zachranjidlo.cz.

Podívejte se například na recept ze severní Itálie, jak se dají skvěle zužitkovat slupky z brambor. Snadno z nich připravíte křupavé chipsy: