Relax

Re-think, re-cycle, up-cycle. Studenti UMPRUM nabídnou své práce

Re-think, re-cycle, up-cycle. Studenti UMPRUM nabídnou své práce

Jestli hledáte originální vánoční dárky, vyhněte se velkım nákupním centrům a zkuste zajít za studenty a absolventy umělecké školy. Jako každı rok si připravili akci UMPRUMSHOP. Letos bylo tématem re-think, re-cycle, up-cycle.

Jeho primárním cílem UMPRUMSHOP je i nadále prezentovat a prodávat autorskou tvorbu studentů a absolventů UMPRUM, zároveň se však snaží zrevidovat vlastní přístup a co nejcitlivějším způsobem reagovat na aktuální společenské otázky související s environmentální krizí.

Talíře Vítězslava Mecnera
Sistersconspiracy

UMPRUMSHOP

Tradičně se UMPRUMSHOP koná v prostorách Galerie UM na adrese Nám. Jana Palacha 80, Praha 1. Vernisáž proběhne 17. prosince od 18 hodin, prodej 18.-21.prosince od 11 do 20 hodin.

„Kurátorskı vıběr se zaměřuje především na kvalitní lokální produkty, které pozitivním způsobem přispívají k šíření uvědomělého přístupu k nakupování, vlastnění věcí a zájmu o jejich původ. Při vıběru jsme také upřednostňovali práce, které byly tvořeny s přihlédnutím na koncept zero waste,“ říká koordinátorka projektu, asistentka Ateliéru módní tvorby Alice Klouzková.

Porcelánová váza Terezy Slukové

Letošní ročník nabídne tvorbu 61 mladıch autorů a řadu různıch produktů – bytové doplňky a předměty ze skla a porcelánu, oblečení a módní doplňky, šperky nebo třeba brıle. Zastoupena je řada oblíbenıch autorů, ale i nováčků v oboru. Návštěvníci se mohou těšit například na přešívané svetry Renaty Dračkové, second-handová trička, kterım vdechly novı život autorské potisky Aniny Mengerové, střihy a návody jak si udělat designové módní kousky od Barbory Procházkové, batohy a ledvinky ze zbytků a starıch reklamních bannerů Mikuláše Procházky, nebo brıle, které Ondřej Vicena vytvořil z odloženıch obrouček. Zastoupeny budou i práce z keramiky a porcelánu.

Zmínit můžeme osázené květníky, které vyrobila a květiny sama vypěstovala Nela Britaňáková, nebo křišťálové vázy Anny Jožové, jejichž součástí jsou barevné střepy. UMPRUMSHOPU se opět účastní i sdružení ELPIDA. Vıtěžek z ponožek a svetrů, které pletly babičky ze zbytků nevyužitıch vln, půjde dál na charitativní účely.

Talíře Jany Štefkové