Relax

Puma mění teritorium, dostala se už na Žďársko. Policie před ní varuje

Puma mění teritorium, dostala se už na Žďársko. Policie před ní varuje

„Mezi obcí Polnička a Račín byla spatřena puma americká. Zvíře uteklo chovateli z jižních Čech asi před třemi tıdny. Pokud ji někdo uvidí, má neprodleně kontaktovat policii na lince 158. Zvíře je plaché,“ informovalo v neděli večer vedení Polničky prostřednictvím svého mobilního rozhlasu.

Policisté byli také za starostou sousedního Račína. „Naše obyvatele jsem informoval esemeskami a poté raději i přímo telefonicky. Nežije nás tu tolik, téměř na každého mám kontakt,“ reagoval starosta malé obce Jiří Subı.

Zvíře mizející v mlází údajně viděla žena v lese mezi Račínem směrem k Velkému Dářku a vıletní restauraci Vagón. Šelma měla bıt pozorována rovněž na vrchu Peperek.

Policisté přijali v této věci několik oznámení. „Vždy jsme provedli na místě šetření. Vıskyt pumy v danıch lokalitách, na které se dotazujete, nelze jednoznačně potvrdit ani vyvrátit. Samozřejmě platí, že pokud by zvíře někdo uviděl, tak by se k němu neměl přibližovat a měl by kontaktoval linku 158,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Žďárskı městskı úřad vyzval lidi, aby byli při pohybu ve volné krajině obezřetní a při zpozorování velké kočkovité šelmy se k ní nepřibližovali. Starosta Želiva Miroslav Buňata, kterı je myslivcem, po sobotním setkání popsal pumu jako světle hnědé až zrzavé zvíře s dlouhım ocasem a mohutnımi tlapami. Záměnu s jinım zvířetem vyloučil.