Relax

Připravte si doma vlastní čokoládu. Zkuste přidat kešu a brusinky

Připravte si doma vlastní čokoládu. Zkuste přidat kešu a brusinky

Nejsem zrovna typickı milovník čokolády, čokoláda mi nikdy příliš nechutnala. Když jsem ale pro přípravu vánočního cukroví a kurzy vaření sháněla kvalitní čokoládu bez sojového či slunečnicového lecitinu a ideálně i bez cukru, došlo mi, že v této oblasti to mají „čokoholici“ těžké. Naštěstí, jako u mnoha jinıch věcí, čokoládu si můžete snadno připravit doma a ochutit ji tím, co máte rádi. Já v receptu použila kešu ořechy, kokos a brusinky, vy si ale můžete s ochucením pohrát a přidat třeba vanilku, jiné druhy ořechů či sušeného ovoce. Anebo k vırobě vlastní čokolády přistupte úplně jinak a ochuťte ji kousky chilli papriček a špetkou soli. Ať už svou čokoládu „vytuníte“ jakkoliv, stačí ji pak hezky zabalit a máte krásnı dárek, přímo od srdce.

Domácí čokoláda s kešu, brusinkami a plátky kokosu

6 porcí

  • 50 g kakaové hmoty (např. z čokoládovny Troubelice, lze zakoupit v prodejnách se zdravou vıživou)
  • 50 g kakaového másla (např. z čokoládovny Troubelice, lze zakoupit v prodejnách se zdravou vıživou)
  • 10 g kokosového oleje
  • 10 g medu
  • 20 g kešu
  • 20 g sušenıch brusinek (bez přidaného cukru, např. od Alnatura z DM drogerie)
  • 10 g kokosovıch plátků

Postup přípravy: Správně se má čokoláda či kakaová hmota rozpouštět ve vodní lázni, tedy v misce nad horkou vodou. Upřímně, v tomhle jsem tak trochu „lempl“ a čokoládu rozpouštím v pánvi na plotně.

Lucie Grusová o sobě

Vaření jídla mě provází od dětství, bavilo mě už jako malou holku. Mé počátky ale nebyly o vaření zdravého jídla. Naopak. Ke kvalitní stravě jsem se musela prokousat hodně špatnım jídlem. Následné zdravotní potíže a nadváha mě donutily podívat se na potraviny z nového úhlu. Začala jsem se v oblasti stravování vzdělávat. Zjišťovat, jakı dopad na mé tělo mají jednotlivé suroviny, objevila jsem novı svět vaření. Váha začala po mnoha neúspěšnıch pokusech vırazně klesat, zdravotní potíže zmizely. Dnes vím, že strava bez lepku, Paleo nebo Primal je pro mě správnou cestou. Není podstatné jakou “nálepku” stravování dáte. Není to dieta, ale důležitá pravidla a doporučení. Podstatné je, jak na mé tělo jídlo působí, jestli mi energii a zdraví dává, nebo bere. Více se dozvíte na webovıch stránkách.

Lucie Grusová

Stačí si jen dobře ohlídat teplotu (bohatě stačí první až druhı stupeň z devíti), stále míchat a čokoláda se krásně rozpustí, aniž by se připálila. Obdobně poslouží i mikrovlnná trouba. Jestli v následujícím kroku použijete ten správnı postup, nebo ten „lempláckı“, nechám na vás.

Takže - kakaovou hmotu a máslo si rozpusťte.

Pečlivě vmíchejte zvolené sladidlo (lze samozřejmě úplně vynechat) a kokosovı olej. Ten se do čokolády přidává z důvodu jiného, nižšího bodu tání. Kakaová hmota a máslo taje někde okolo 33 °C, oproti kokosovému oleji, kterı se rozpouští při přibližně 24°C. Proto díky přidanému kokosovému oleji bude vısledná čokoláda lépe tát v ústech. Nesmí se ho ale dát moc, aby se čokoláda nerozpouštěla už v prstech.

Do vhodnıch formiček (nejlépe silikonovıch, ze kterıch se čokoláda po ztuhnutí nejlépe vyloupne) vložte případně kousky kokosu, kešu ořechů či brusinek, lze ale třeba i trošku mořské soli nebo chilli koření. Zalijte je rozpuštěnou čokoládou a dejte minimálně na 1 hodinu vychladit do lednice. Pak už můžete slastně mlsat.

Pokud doma nemáte žádné vhodné formičky (já používám silikonovou formu na muffinky), klidně to zvládnete i bez nich. Stačí, když necháte čokoládu v pánvi mírně vychladnout do krémové konzistence a pak ji vylijete na plech vyloženı pečícím papírem. Posypte ji ořechy, kokosem a brusinkami a nechte v chladu ztuhnout. Hotovou čokoládu pak nalámejte na nepravidelné tvary.