Relax

Při zimnici vsaďte na skořici a připravte si zdravý a voňavý vánoční džem

Při zimnici vsaďte na skořici a připravte si zdravý a voňavý vánoční džem

Při nachlazení a v sezoně respiračních infekcí skořice prospěje nejen jako „prohřívadlo“ organismu, po němž se dobře vypotíte. Současně má dezinfekční účinky, aktivně bojuje proti virům, bakteriím i plísním. Proto se jí také přezdívá přírodní antibiotikum. Působí i preventivně, protože celkově posiluje imunitu.

Nejen během vánočních a novoročních oslav určitě oceníte i příznivı vliv skořice na trávení. Působí proti plynatosti a nadımání, usnadňuje trávicí procesy a díky tomu, že čistí střeva, pomáhá při obou nejčastějších zažívacích problémech, a to při zácpě i při průjmu.

Doporučuje se i jako součást redukčních diet, protože zrychluje metabolismus.

Jako skvělá prevence skořice přispívá i k ochraně před kardiovaskulárními chorobami. Pomáhá zabraňovat vzniku krevních sraženin a chránit před aterosklerózou, zlepšuje krevní oběh a hladinu cholesterolu.

Harmonizuje také glykemii (hladinu krevního cukru), takže je vhodná i k prevenci diabetu, a vzhledem ke svım antioxidačním účinkům hraje roli rovněž v ochraně proti nádorovım onemocněním.

Jako bonus má pozitivní vliv i na paměť a mentální funkce vůbec. A dokonce působí jako přírodní afrodiziakum.

Dokonce můžete vyzkoušet i tousty s jablky a se skořicí, francouzskou snídani podle Zdeňka Pohlreicha. Také vás prohřejí: