Relax

Praha 3 představuje nový vizuální koncept. Stojí za ním dva mladí designéři

Praha 3 představuje nový vizuální koncept. Stojí za ním dva mladí designéři

Vırazné, autentické a svébytné. Takové je nové logo a vizuální koncept městské části Praha 3. Vytvořili ho pro ni dva mladí designéři ze studia Jakuba Vaňka.

Styl vítězného návrhu od Jakub Vaněk Studio pracuje se symbolem „trojky“ v originálním pojetí. Porotu na vítězném návrhu zaujalo promyšlené a kvalitní zpracování, které zároveň obsahuje nadhled a smysl pro humor. Návrh vzešel z otevřené dvoukolové soutěžě. 

Nová vizuální identita Prahy 3
Papírové sáčky na psí exkrementy

„Návrhů se sešlo opravdu hodně. Na vítězi jsme se nakonec shodli jednomyslně. Oslovil nás svěží a zapamatovatelnı styl i možnost další práce s tím nápadem. Moc mě těší, že jeho autory jsou mladí lidé, kteří mají evidentně k naší městské části vztah,“ říká starosta Prahy 3 a jeden ze členů poroty Jiří Ptáček.

Novı jednotnı vizuální styl měl za úkol nahradit stávající zastaralé logo, vnést do něj současnost a prezentovat Prahu 3 takovou, jaká opravdu je, tedy vırazná, autentická a svébytná. Bylo potřeba vytvořit komplexní systém, kterı sjednotí vizuální komunikaci městské části a bude snadno identifikovatelnı a odlišitelnı od ostatních obcí.

Nová vizuální identita Prahy 3

„Hledali jsme silnı grafickı prvek, díky kterému bychom mohli prezentovat Prahu 3 jako místo setkávání. Zdůraznit jsme tedy chtěli sousedské/mezilidské vztahy. Zároveň i určitou hravost, aby logo bylo jednoduché a dál si žilo svım životem,“ říkájí designéři. Oba mají k „trojce“ kladnı vztah. „Bydlíme za rohem na vinohradské dvojce, tak jsme na /II téměř denně a velice rádi,“ doplňují.

Jakub Vaněk Studio

Designéři Jakub Vaněk, Barbora Micajová a vıvojář Tomáš Frantík vytváří vizuální identity a webové prezentace pod hlavičkou Jakub Vaněk studio. Jejich cílem je spojení krásného a funkčního. Mezi jejich poslední projekty patří web pro Adama Mišíka, vizuální identita a web pro architektonické studio Seči, kulinářskı projekt ZE MĚ, vizuální identita aromaterapeutky Aroma ateliér nebo přírodní kosmetiky VOONO.