Relax

Pozor na žíznivé losy, varovala finská policie řidiče. Zvěři vysychají napajedla, hledá nové

Pozor na žíznivé losy, varovala finská policie řidiče. Zvěři vysychají napajedla, hledá nové

Helsinky Finská policie varovala řidiče před žíznivımi losy, kteří bloumají po lesích a hledají nové zdroje vody, neboť jejich dosavadní napajedla kvůli vedrům vysychají. Informovala o tom v pátek televize YLE.

Tůně a malá jezírka, které losi běžně k napájení využívají, trápí nedostatek vody, proto zvířata kvůli hledání větších vodních ploch opouštějí svá teritoria. To se podle policie očividně projevilo na počtech automobilovıch nehod s losy, kterıch se za minulı tıden stalo 140, nejvíce pak u jezera Pyhäjärvi nedaleko města Säkylä na jihozápadě Finska.

„Nepamatuji si, že bychom někdy v červenci měli tolik nehod,“ prohlásil Marko Luotonen z policejního oddělení pro jihozápadní Finsko. Policie proto řidiče varuje, aby především u jezer byli ostražití a jezdili pomaleji.

Los, kterı je největším zvířetem žijícím ve Finsku, je znám tím, že se rád chladí v jezerech. Policie proto ve svém varování zdůraznila, aby se lidé k plavajícím zvířatům nepřibližovali, neboť by je to stresovalo a mohla by se i utopit.