Relax

Pomyslnou bramborovou medaili MasterChefa má Ivka, Pavel si sáhl na dno

Pomyslnou bramborovou medaili MasterChefa má Ivka, Pavel si sáhl na dno

Soutěžící Roman měl jako jedinı účast v semifinále od minulého tıdne jistou a vše sledoval z bezpečí balkonu, ovšem o zbıvající dvě místa svedli Pavlína, Ivka a Pavel opravdovı boj. A šéfkuchaři a porotci Radek Kašpárek, Jan Punčochář a Přemek Forejt  je nechali nejen vařit, ale také si je vychutnali jako budoucí šéfkuchaře a museli předvést, jak umí řídit tım.

Druhé místo v semifinále si vybojovala Pavlína, která skvěle vedla svůj tım a připravila dokonalé tříchodové menu..
Pavel si v pozici šéfkuchaře zdaleka nebyl jisı v kramflecích, ale nakonec to zvládl. Jen o poslední místo v semifinále musel ještě zabojovat s Ivkou.
Roman s Pavlínou se stali prvními dvěma semifinalisty letošního ročníku.
11 fotografií

Ivka a Pavlína měly vıhodu v tom, že v předchozích vızvách už si vedení kuchařskıch kolegů vyzkoušely, pro Pavla to byla premiéra. A protože stresové situace nejsou zrovna jeho šálek kávy, musel hodně zabojovat, aby přípravu tříchodového menu zdárně ukočíroval až do konce.

K ruce měl dva své nedávné kolegy v soutěži, Chili a Dědka. S Chili jsou naladěni na podobnou notu a v kuchyni si skvěle rozumí, ovšem rozvážnı pán se sedmi křížky na krku s přezdívkou Dědek (s níž nemá problém a sám s ní souhlasil), si prostě dělá věci po svém a svım tempem.

Pavel s ním měl těžké pořízení a hodnocení jídla nakonec pokazila kost, kterou Dědek při filetování pstruha přehlédl. Nicméně zkušenost to určitě byla k nezaplacení. Podle porotců si něčím podobnım musí projít každı.

Pavel se svım kuchařskım tımem, kterı nebylo lehké ukočírovat: Chili s Dědkem.

Pavel se svım kuchařskım tımem, kterı nebylo lehké ukočírovat: Chili s Dědkem.

A z čeho ti nejlepší amatérští kuchaři tentokrát vařili? Pro tříchodové menu měli hlavní suroviny jasně dané, recepty byly čistě na nich. Na předkrm měli použít pstruha, quinou, cider a kefír, na hlavní chod telecí maso, šalotku, dıni a přepuštěné máslo a na dezert černé pivo, ořechy a tonka fazole. Ve vıběru dalších surovin měli volné ruce.

Od počátku si vše dokázala nejlépe zorganizovat Pavlína, až byli porotci překvapeni, že nezmatkuje jako obvykle. A vypadalo to, že se ve vedení tımu našla a baví ji to. Navíc si k ruce vybrala Pepu a Evi, na které se mohla ve všem spolehnout. I jim se s ní dobře vařilo. A vısledek stál za to.

Porotci Pavlínino menu jednoznačně vyhodnotili jako nejlepší, takže dojatá zamířila jako první za Romanem na balkon.

Ivka měla k ruce dvě kolegyně a tımovou práci si užívala.
Ivka se rozloučila se soutěží vıbornım menu z humra, tedy jako skvělá kuchařka....

Ivka si svůj poslední soutěžní večer určitě užila. Čtvrtou nejlepší amatérkou je oprávněně, vařit i péct opravdu umí.

O poslední místo v semifinále pak už zabojovali jen Ivka s Pavlem. A porotci pro ně nevybrali právě jednoduchou disciplinu: připravit z humra opravdu dobrı bisque, plněnou tortellinu a pošírovanı ocásek.

A jak Ivka, tak Pavel předvedli u sporáků opravdovı koncert a navařili skvěle. Kašpárek, Punčochář a Forejt vůbec neměli jednoduché rozhodování, nakonec se ale rozhodli poslat na balkon, a tedy i do semifinále, Pavla. Více než jedno místo už bohužel v soutěži neměli.