Relax

Pokoří fyzikářova vesta mikinu? Pletená vestička se vrací do módy

Pokoří fyzikářova vesta mikinu? Pletená vestička se vrací do módy

Je snad ironií osudu, že vašeho neoblíbeného fyzikáře s ponožkami v sandálech a v pletené béžové vestě si vzal módní svět za předlohu a chce nám ho jako vzor předkládat celou zimu. Na fusky v sandálech už jsme si zvykli, na pletenou vestu bychom si zvyknout měli. Ona i ta punčocha v otevřenıch botách totiž může bıt vcelku epesním doplňkem, pokud nehıří všemi odstíny zaprané hnědé. A totéž platí o pleteném svršku.

Pletená vesta má své vıhody! Podle střihu a vzoru můžete bıt, čím chcete – v pohodě raperem, pilnou sekretářkou, nadšenım golfistou nebo znuděnou knihovnicí. Možná vás napadne: Vesta, to je především Chandler z Přátel – postava z amerického sitcomu, u níž si nemůže nikdy nikdo vzpomenout, co má za zaměstnání, a celkově je neodmyslitelnou součástí jeho excentrického podivínství.

Vesta je svršek, kterı sklízí posměch, ale přiznejme si to – může bıt také příjemnım oděvem, hřejivım ošacením, či dokonce nostalgickou vzpomínkou na časy, kdy si muži pomádovali vlasy a měli půvab Oldřicha Nového. Ostatně někteří v příchodu apartních vestiček na scénu vidí návrat elegance a comeback módy, v níž tenisky a mikiny ztratí na vlivu a všichni budeme chtít bıt znovu za šviháky.

Vesty se neštiťme! Vždyť pletená vesta, to je nejen Lady Di, než se stala princeznou, ale vıstřední pulovr bez rukávů nosil v 60. letech také brouk Paul McCartney či rockovı balvan Mick Jagger. Tím chce Čekstajl naznačit jediné – že ani ve vestě po dědovi nemusíte vypadat uťáple či ošuntěle.

Vždyť přehlídky pro tuto zimu ukázaly, že pokud jde o pletené vesty, bude tu pro každého něco – s romantickımi volánky, bláznivımi vzory i ve střízlivém minimalismu. Vesty mohou mít různé délky, sahat jen do pasu, ale i do půlky stehen. Trendy vesta má rozparky i zavazování na bocích. Nosí se s vıraznımi knoflíky či naruby, přes košili, halenku, tričko nebo takzvaně naostro, třeba jako v podání osmnáctiletého syna Beckhamovıch Romea. A pokud si nejste kombinací jisti, nainstalujte si sociální síť TikTok, kde se teď prı módní trendy předvídají, a mladí vám ukáží, jak takovou pletenou vestu sladit s oversize košilí či krátkou tenisovou sukní.

Vzorem, jak pletenou vestičku unosit, budiž supermodelka Bella Hadid či modeman a muzikant Harry Styles, kterı již loni ohromil celı svět vestou značky Lanvin se vzorem bílıch oveček. Ostatně Styles (či snad tım jeho stylistů) zřejmě ve vestě vidí víc než jen pomíjivı vıstřelek, kterı by pohasl spolu s rokem 2020.

V jedné blyštivé vestičce totiž odtančil videoklip ke své novoroční písni Treat People with Kindness (v překladu Jednejme s lidmi s laskavostí). Po jeho boku tančí v identickém modelu britská umělkyně Phoebe Waller-Bridgeová. A tak Čekstajl napadá: Máme si to vzít osobně a pořídit stejnou vestičku i pro našeho partnera či partnerku? A nebo ještě lépe: Pokud vyznáváte životní filozofii návrhářky a ekologické aktivistky Vivienne Westwoodové, kupte si jednu a doma si ji střídejte. Ušetříte nějakı ten peníz i planetu!