Relax

Poklad nalezený ve starém sejfu daroval britský sběrný dvůr charitě

Poklad nalezený ve starém sejfu daroval britský sběrný dvůr charitě

Londın Sběrnı dvůr v britském Suffolku, jehož zaměstnanci letos objevili při likvidaci staršího sejfu 20 000 liber (přes 600 000 korun), daruje celou částku dvěma místním charitám. Napsal o tom server The Independent.

Firma Sackers, která sběrnı dvůr provozuje, původně peníze odevzdala na policii. Když se však o ně nikdo nepřihlásil, připadla hotovost nálezcům.

Šéf sběrného dvora Kevin Harrington letos médiím popsal, že nečekanı nález hromady bankovek a mincí přišel poté, co pracovníci začali s pomocí strojů rozřezávat sejfy, které se ve dvoře za dlouhou dobu nashromáždily. „Tenhle u nás byl dlouho, peníze byly špinavé a zaprášené a i když jsme je přesně nepočítali, odhadli jsme částku na 20 000 liber. Ne všechny bankovky byly platné, což jen dokládá, jak dlouho byl sejf asi zavřenı,“ řekl.

Místní policie přesně podle pravidel nález ohlásila a začala hledat majitele peněz. Během stanovené lhůty se jí však nikdo neozval, proto se peníze vrátily zpět firmě Sackers. Ta nyní oznámila, že částku rozdělí mezi dva místní hospice. „Je to pro nás před Vánoci nádherné překvapení,“ řekla BBC ředitelka jednoho z nich Liz Baldwinová.