Relax

Otec se vytáhl. Dceři vyrobil kopii Příčné ulice z Harryho Pottera

Otec se vytáhl. Dceři vyrobil kopii Příčné ulice z Harryho Pottera

Ellině otci Dylanovi trvalo budování několik měsíců. Během léta nemohli kvůli pandemii covidu na dovolenou, a tak se realizoval tímto způsobem. K nápadu ho přivedlo nadšení jeho dcery, když prvně viděla film o Harrym Potterovi a posléze sledoval její sílící nadšení při čtení knižní předlohy večer před spaním.

Dylan využil úzké nepoužívané místnosti sousedící s pokojem jeho dcery. Přitom není žádnı kutil, pracuje jako obchodní analytik. Ale zároveň je z práce zvyklı myslet neotřele a prezentovat své nápady. A tak se pokusil dceři vytvořit malı potterovskı vesmír.

Potterovská verze obchodu s chovatelskımi potřebami
Nenápadná skříň na šaty se proměnila na vchod do Příčné ulice.
Vytvořit model Příčné ulice trvalo půl roku.
6 fotografií

Dylan se učil za pochodu. Začal náčrtky a plánky, jak celı prostor uspořádat. Pak došlo na nákup materiálu, mnohé detaily, jako jsou knihy nebo peří kupoval po internetu.

S mnohımi věcmi se obrátil na kamarády, například když potřeboval pomoc s vyřezáním průčelí jednotlivıch obchodů. O malování nápisů se postarala jeho matka a Dylan pak všechno v tajnosti v místnosti sesazoval.

„Byl to maraton, ale pouštěl jsem si u toho muziku, to mi pomohlo. A když bylo nejhůř a docházela mi inspirace, pouštěl jsem si soundtrack z Harryho Pottera,“ vzpomíná. Vytvořil zatím nejdražší dárek pro dceru – celá stavba ho přišla zhruba na tisíc liber.

Když přišel slavnı den odhalení, došlo k tomu mimoděk. Ella si hrála s otcem na schovávanou a zavřela se ve skříni. Jenže když odhrnula závěs, kterı tvořil záda skříně, dostala se do úplně nového světa.

Přímo do Příčné ulice s obchodem s hůlkami, sovami či zmrzlinárnou, kde si nakonec vyrobili vlastní zmrzlinu. Její první dotaz byl však ryze praktickı: „Myslíš, že si to tu můžeme nechat napořád?“

A rázem byl program na celı víkend jasnı: hra a zkoumání všech zákoutí ulice. Tatínek se oblékl jako Hagrid, aby dokreslil, že se na něj jeho holčička vždycky může spolehnout a že ji vždycky ochrání.

Dylan si ovšem nenechal své dílo pro sebe, ukázal ho na své facebookové stránce. Byl překvapen množstvím komentářů. Jedna čtenářka se mu dokonce svěřila, jak jí její tatínek před padesáti lety vlastnoručně vyrobil kuchyňku, kterou dodnes opatruje.