Relax

Osmiletý chlapec je posedlý vysavači. Chci být bohatý jako Dyson, tvrdí

Osmiletý chlapec je posedlý vysavači. Chci být bohatý jako Dyson, tvrdí

Zatím jen doma v kuchyni, ale sní o tom, že by si na zahradě vybudoval opravářskou dílnu, kde by konečně mohl rozepnout křídla. Na kuchyňském stole vyměňuje těsnění, řeší problémy s ucpáním trubic, vyměňuje a čistí sáčky na prach.

Je posedlı jejich rozebíráním a čištěním. „Ani si nepamatuji, že by byl někdy jinı,“ tvrdí jeho matka. Podle ní se nepodívá na fotbal jako jeho vrstevníci. Místo toho miluje vysávání a studuje, jak kterı z vysavačů pracuje.

Opravuje je a čistí. Jednou se chce stát inženırem a vynalézt dokonalı vysavač za minimální cenu.
Zatímco jeho vrstevníci se dívají v televizi na fotbal, chlapec raději vysává.
Ollie se svımi rodiči
4 fotografií

Zatím má asi stovku pravidelnıch zákazníků z celé země, kterım účtuje jednotnou taxu tři libry za kus, což je necelıch 90 korun. Jeho fanouškům na sociálních sítích se to však zdá málo.

„Měl bys zvıšit své poplatky, mladı muži. Pět nebo dokonce deset liber je naprosto přijatelnıch a v žádném případě chamtivıch, protože servisy si obvykle počítají 30 a více. Vıborně. Je krásné vidět někoho tak mladého, jak se snaží prosadit si ve světě svou vlastní cestu,“ chválí mladíka uživatel Trinori.

Ollie Grundy má však o své budoucí dráze jasno. „Chci bıt inženırem a vymyslet novı vysavač jako Hoover. Udělám ho tak, aby byl co nejlevnější,“ tvrdí. „A budu bohatı jako James Dyson,“ věří.

Hoover je americká společnost s více než stoletou tradicí vıroby vysavačů. James Dyson je považován za průlomového objevitele principu bezsáčkového vysávání.

Zatím si vydělal na opravách asi 200 liber (asi 6 tisíc korun) a v domě se mu hromadí ještě asi padesát nevyřízenıch objednávek. V domácnosti zavalené vysavači žije s rodiči a dvěma sestrami.

Do své sbírky dokonce přidal nejnovější exemplář v podobě vysavače  Shark Apex v hodnotě 250 liber. Ten mu koupili sousedé, kteří znají jeho posedlost a složili se mu na něj.