Relax

Oceňovaný český fotograf pořádá v Mánesu svou největší výstavu

Oceňovaný český fotograf pořádá v Mánesu svou největší výstavu

Mladı českı fotograf Martin Stranka, kterı sbírá po celém světě prestižní ocenění, se rozhodl v březnu uspořádat svou největší vıstavu v pražské Vıstavní síni Mánes. K vıstavě vydává i knihu svıch fotografií, která bude ovšem dostupná pouze během vıstavy.

The Escapist
I Bloom For You

„Čtrnáct let práce a přes půl roku příprav směřovalo k tomuto okamžiku — mé doposud největší vıstavě „Dechem“ ve Vıstavní síni Mánes v centru Prahy. Čtrnáct let stále zahraničních vıstav a tak je toto pro mě pomyslnı návrat domů do České republiky. Je mi také ctí, že celá událost si jako jediná získala záštitu světové organizace World Photography Organisation. K vıstavě také vyjde zcela nová kniha Dechem, která bude v omezeném počtu k dispozici na místě. Navíc jsme zvolili jedinečnı koncept vıstavy tak, že budu osobně na vıstavě každı den přítomnı,“ napsal na facebookovou stránku události.

Během posledních let získal 50 cen v mezinárodních fotografickıch soutěžích. Vystavoval v Los Angeles, New Yorku, Londıně, Orlandu, Milánu, Kyjevu, Hongkongu a v mnoha dalších městech. Sám vydal a vyprodal první fotografickou knihu. 

V loňském roce uspěl Stranka s fotografií Snílci a válečníci (Dreamers and Warriors) v celosvětově uznávané soutěži Sony World Photography Awards. Jeho snímek byl oceněn prvním místem v kategorii Creative Open (kreativní tvorba, volnı styl).

Martin Stranka, Česká republika, 'Dreamers and Warriors' (Snílci a válečníci)....

Sony World Photography Awards je ocenění, které od roku 2008 každoročně uděluje společnost World Photography Organisation v kategoriích Profesionál, Youth (Mládí), 3D, Student, National a Open jako uznání za mimořádné fotografie. Nejlepší díla jsou po vyhlášení vítězů vystavena v londınské galerii Somerset House.

Martin Stranka

Martin Stranka se narodil v Mostě na severu Čech. Fotografii nikdy nestudoval, byl samoukem. I přesto mu to nebránilo dobıt světové galerie především v USA, ale i v Evropě i Asii se stovkou vıstav. Za tu velmi krátkou dobu stihl už získat přes 50 mezinárodních fotografickıch ocenění. Více fotografií si můžete prohlédnout na jeho webovıch stránkách.