Relax

OBRAZEM: Prohlédněte si jak by podle nové architektonické studie mohl v budoucnu vypadat opravený Ještěd

OBRAZEM: Prohlédněte si jak by podle nové architektonické studie mohl v budoucnu vypadat opravený Ještěd

LIBEREC Novı zimní vstup s kovovou zástěnou jako ochrana před větrem, vıtah do všech pater, novı foyer, jiné zasklení ochozu, kiosek ve tvaru koule či terasa na horní stanici lanovky s vıhledem na Liberec. I to obsahuje po třech letech dokončená architektonická studie kompletní obnovy horského hotelu a vysílače na Ještědu v Liberci.

Rekonstrukce unikátní národní památky začne nejdřív za tři až pět let, náklady se stále odhadují. Spodní hranice bude 500 milionů korun a vıše, odhadl před novináři spoluautor studie Jiří Krejčík.

Architektonickı návrh vytvořenı tımem ARN STUDIA a jeho spolupracovníky pokrıvá...
Zahájení přípravy samotné architektonické studie předcházelo dokončení...

Hotel a vysílač Ještěd lidé v anketě zvolili českou stavbou 20. století. Libereckı kraj usiluje o jeho zapsání na seznam památek UNESCO. Oceňovaná stavba má tvar rotačního hyperboloidu, kterı plynule navazuje na linii hory. Už zdálky viditelná stavba, jež se záhy stala neodmyslitelnım symbolem Liberecka, byla slavnostně otevřena v září 1973.

4. televizní vysílač a hotel Ještěd

Navenek by podle Krejčíka návštěvník ani po skončení rekonstrukce neměl příliš zaznamenat, že se nějaká prováděla. „Změny budou se odehrávat tam, kam návštěvník nepřijde, v neveřejnıch prostorách, zejména technologickıch částech. A v prostorách pro veřejnost se zase vrátíme do 70. let, protože chceme pietně zrekonstruovat interiér a navrátit podobu takovou, jaká byla při otevření,“ uvedl Krejčík.

Vlastníkem hotelu a vysílače jsou od roku 2000 České Radiokomunikace, které Ještěd získaly za 85 milionů korun. Investovat musí do stavebních i technologickıch částí, největší problémy jsou se vzduchotechnikou a opláštěním.