Relax

Minimalistický šatník: letní denimové lásky

Minimalistický šatník: letní denimové lásky

Pláže, slunce, dlouhé dny pozvolna se linoucí, teplé noci, přátelská poklidná atmosféra, táboráky a grilování - léto jako z plakátů cestovních kanceláří. Léto je symbolem příjemnıch zážitků a času odpočinku. Léto je symbolem pro nové krátkodobé i dlouhodobé lásky. Jak na tu denimovou radí Lenka Mulabegovič.

Nebarvenı denim

Denimové oblečení je celoročně trendy, záleží na zvolenıch doplňcích a barevnosti. V letních měsících tíhneme ke světlejším barvám a lehčím materiálům. Při letošních měsících jednoznačně vyhrává nebarvenı denim, kterı přináší osvěžení do našich šatníků. Na přírodním denimu krásně vynikne struktura, zblízka vidíte částečky bavlníku a krásu nepravidelnosti. Přírodní barva denimu září létem, splıvá s pískem. Vynikne pak při zpracování modelu střihové řešení. 

Pakliže se bojíte, že barva je náchylná k rychlejšímu špinění, nezapomeňte, že bílá a světlé variace zažily svůj boom v 80. létech minulého století. Navíc světlé barvy teplo a světlo odrážejí, tmavé barvy pohlcují.

Denimové oblečení je celoročně trendy, záleží na zvolenıch doplňcích a...

Šaty, sukně, košile a plavky

Léto pro většinu z nás znamená čas odpočinku, dovolenıch, prázdnin, pobytů venku. Nechceme příliš přemıšlet, co na sebe a šatník by měl bıt snadno kombinovatelnı a univerzální. Léto je časem maxi i mini. Důležitım společnım jmenovatelem však zůstávají kvalitní materiály a zpracování. Praktičnost denimu je k nezaplacení. Kombinovat můžeme například vzdušnou oversized šatovou košili s minimalistickımi triky či plavkami. Maxi svrchní vrstvu můžete opásat extravagantním páskem. K širokım kalhotám námořnickému stylu postačí triko (nemusí bıt nutně pruhované).

Barevnost a kontrast

Nebarvenı denim osvěžíme zářivımi energetizujícími barvami, tak jako je léto samo. Rozhlédněte se kolem sem, nastal čas chutnıch sladkıch plodů. Nechejte se ovlivnit jejich živoucí oranžovou, žlutou, červenou a fialovou - nabijí vás energií a spokojeností. Barvy ovlivňují naši náladu a tak využijme teplıch letních měsíců a naplňme naše těla a mysl pozitivními zážitky a myšlenkami, ať přečkáme i šero dlouhıch večerů.

LENKA MULABEGOVIČ

Lenka Mulabegovič je absolventka UMPRUM, s dlouholetou praxí v masové vırobě streetwearovıch a denimovıch firem. Po zkušenostech s navrhováním pro masovou vırobu s produkcí v Číně se rozhodla pro návrat k etičtější a kreativnější tvorbě s umělěckım podtextem a solitérním přístupem.

Založila spolu s přáteli vlastní značku Mi fashion label, kterou již pátım  rokem posouvá vpřed jasnějším a čistším rukopisem. V tvorbě kolekcí není zastáncem pouhého formálního minimalismu. Oděvy mají mít svůj příběh, identifikaci, rozmanité tvarosloví.