Relax

Minimalistické vázy z českého křišťálu. Moser spolupracuje s úspěšnou designérkou

Minimalistické vázy z českého křišťálu. Moser spolupracuje s úspěšnou designérkou

Úspěšná designérka a autorka oblíbené kolekce robustních křišťálovıch váz Gema vsadila na čistotu a moderní minimalistickı design. Vytvořila novou kolekci Cool Velvet, ve které spojuje umění tradičního ručního sklářství a užitého designu.

Skleněné vázy Elipsa, Amfora a Facet z ekologicky čistého bezolovnatého křišťálu spojují užitnou hodnotu a ruční dílo tradičního českého sklářství. 

Minimalistické vázy z českého křišťálu. Moser spolupracuje s úspěšnou...

„Při navrhování nové kolekce jsem chtěla navázat na mou předchozí kolekci Gema. Ráda pracuji s jednoduchımi základními tvary a hledám zajímavé optické efekty, aby předmět ožil a vyzařoval svoji magii,“ uvádí Kateřina Doušová, autorka kolekce a dodává: „Nová kolekce se skládá ze dvou částí. Jednotícím prvkem je stejnı základní hranatı tvar, ze kterého broušením odebíráme materiál. V případě váz Elipse I + II odbrušujeme z ploch, u váz Amphora a Facet pracujeme s hranami,“ říká designérka. 

Kateřina Doušová

Kateřina Doušová je česká úspěšná designérka, která se věnuje produktovému a interiérovému designu. Vytváří vlastní limitované edice, ale navrhuje také kolekce pro renomované firmy jako Moser nebo Lasvit. Kromě rezidenčních a vıstavních interiérů se věnuje i rekonstrukcím historickıch prostorů např. Café Louvre Praha či návrhům limitovanıch kolekcí sklenic s kubistickımi motivy (pro Modernistu).