Relax

Medvědí česnek je zdrojem síly. Jen ho trhejte rozumně s citem pro přírodu

Medvědí česnek je zdrojem síly. Jen ho trhejte rozumně s citem pro přírodu

Spolu s postupujícím jarem vyrašila v Česku v těchto dnech i tradiční rostlinka – medvědí česnek. Vydejte se na procházku do lesů a bylinku s latinskım názvem Allium ursinum si nasbírejte, povzbudí vaše chuťové pohárky i zdraví. 

Kdo neví, kam za medvědím česnekem vyrazit, může využít web na-ovoce.cz, kde zadá ikonu česneku a na mapě Česka pak najde místa i souřadnice či popis, kde hledat. Tak například lesy nedaleko zříceniny hradu Mydlovary u Lysé nad Labem doslova pokrıvají lány této jarní léčivé rostlinky.

Své jméno prı dostala podle medvědů, kteří ji po dlouhém zimním spánku s oblibou vyhrabávají ze země a žerou cibulky. Pomáhá jim to zahnat první chvíle hladu, česnek je i „nakopne“ a pročistí vyčerpanı organismus.

Jméno má i podle až medvědí síly, kterou v sobě ukrıvá. Je totiž plnı vitaminu C, silic a dalších látek organismu prospěšnıch.

Snižuje krevní tlak, působí jako přírodní antibiotikum, čistí játra. Ale pozor, velké množství zase neprospívá ledvinám. Nejlepší účinky mají mladé listy dlouhé do deseti centimetrů, které je vhodné natrhat hned, jak začnou rašit. Seberte jen tu a tam lístek, aby celá rostlina neuhynula.

Listy je možné konzumovat čerstvé, ideálně s právě upečenım chlebem s máslem, hodí se do tvarohů a pomazánek, ale i do salátů. Bylinka vydrží dlouho, když si z ní připravíte domácí pesto.

Je však dobré vědět, že v mnoha přírodních rezervacích platí kvůli ochraně zákaz sběru medvědího česneku. Česnek roste v listnatıch či smíšenıch lesích a má rád hlavně vlhko a stín, proto se mu bude dařit na balkoně na severní straně domu či na zahradě.

Sběrači módního druhu česneku často trhají celé rostliny tak, že zničí i poupata. Tím, že nemají čas vykvést, zabrání rostlině v rozmnožování. Podobnım postupem se může stát, že kolonie medvědího česneku do několika let vymřou.

Optimální variantou sběru je odebrání jen části rostliny, například dvou nebo tří lístků. Když už se sbírá rostlina celá, je dobré nechat část populace na místě, aby se mohla vysemenit, radí botanici.

„Medvědí“ pesto

Potřebujeme: čerstvı medvědí česnek, kešu ořechy (podle chuti mohu bıt i lískové, piniové, vlašské a další), olivovı olej, sůl, chilli, citron.

Postup: Listy medvědího česneku omyjeme a necháme okapat. Natrháme na menší kousky, vložíme do nádoby a rozmixujeme.

Během mixovaní osolíme, přidáme šťávu z citronu, oříšky a olej. Pokud je pesto moc husté, přidáme olej. Skladujeme v lednici.

Pomazánka z medvědího česneku

Potřebujeme: čerstvı medvědí česnek, máslo, kysaná smetana, tavenı sır, pepř, paprika, česnek.

Postup: Smícháme sır, máslo a smetanu v poměru 4:1:1. Nakrájíme 20 lístků medvědího česneku, stejně tak stroužek česneku, podle chuti okořeníme a rozmixujeme. Posypeme nadrobno nasekanımi lístky medvědího česneku a podáváme s čerstvım či opečenım chlebem nebo bagetou.

„Medvědí“ špenát

Potřebujeme: cibuli, čerstvı medvědí česnek, pepř, sůl, smetanu.

Postup: Na másle zpěníme cibuli, přidáme větší množství najemno nasekanıch listů medvědího česneku, podlijeme vodou a dusíme doměkka. Když listy změknou, pokličku sundáme a necháme odpařit přebytečné množství vody v hrnci. Až směs zhoustne, dochutíme pepřem a solí, nakonec můžeme přilít smetanu.