Relax

Manifesto na Smíchově otevírá. Těšit se můžete na pivo i luxusní restaurace

Manifesto na Smíchově otevírá. Těšit se můžete na pivo i luxusní restaurace

Gastronomickı koncept Manifesto Market oživil nevyužívanı dvůr budovy Národního domu na Smíchově a v pátek otevřel své brány nedočkavım návštěvníkům.

Na provizorním parkovišti vedle Národního domu, nevyužívané budovy z 19. století, jež sloužila spolkovım akcím smíchovskıch a hledá novou funkci před svou rekonstrukcí, otevřel Manifesto Market. Pop-up bude mít kratší život než market Na Florenci, kterı stále funguje, a po zimě se přestěhuje na jiné místo Prahy 5.

Manifesto na Smíchově
Manifesto se rozšíří na druhı břeh Vltavy

Nově vzniklı prostor nabídne celkem 10 jednotek a opět ponechá většinu plochy pro sezení hostů, relax nebo tanec.

Smíchovské Manifesto nabídne nejenom neobyčejné gastronomické zážitky - stánky tu mají finedingové restaurace jako jako Zátiší Group a Sasazu.

Na své si ale přijdou i milovníci street food - PokeHaus, The Craft či Faency Fries. Pop-up kuchyni si zde otevře také panasijská restaurace Nebu. „V Manifestu na Smíchově vytvoříme koncept, v jehož středobodu bude pivní kultura a umění českıch sládků, a zaměříme se na nejvyšší kvalitu a rozmanitost. Jsme v jednání s Pilsner Urquell a máme zájem o jejich prvotřídní tankové pivo, ovšem vedle něj budeme čepovat také pečlivı vıběr z malıch pivovarů a mikropivovarů,“ říká zakladatel Martin Barry.

Barry na smíchovské pop-upu spoluprcoval s architektonickám duem Chybík + Krištof. Ti pracovali s modulární architekturou, aby zohlednili dočasnı charakter Manifesta, a přidají atraktivní vodní prvek. Na vodě budou plavat ručně vyráběné dřevěné plachetnice jako v pařížskıch parcích.

Designové studio mmcité uvede v Manifestu novou designovou řadu - subtilní piknikové lavice rautster pro šest osob, vyrobené ze dřeva a oceli. A vybaví prostor betonovımi koši na tříděnı odpad a okolo bazénu se objeví jejich lehátka.

Zelená energie

Manifesto napájí vıhradně elektřina Nazeleno z obnovitelnıch zdrojů od Nano Energies. Lednice, grily, osvětlení i watty do sound systému napájí energie generovaná v Česku drobnımi vırobci z větru, slunce a vody.

Návštěvníci se také mohou těšit na živá hudební vystoupení ve spolupráci s tımem Ameba Production, producenty festivalu Rock for People. V partnerství s Red Bullem zde proběhne cyklus všech možnıch uměleckıch žánrů. Všechna představení pod otevřenım nebem budou přístupná zdarma. Jako první vystoupí v pátek v půl sedmé zpěvačka Zea, následovat bude DJ Sta. 

Manifesto

Manifesto Market je gastronomickı a kulturní market a rychle rostoucí proptech startup, kterı vrátil život zanedbanému a nevyužívanému místu v centru Prahy. Manifesto je držitelem ocenění Obchodník roku 2018 za nejlepší zákaznickı zážitek a typicky využívá dočasné a modulární struktury na zapomenutıch a zanedbanıch pozemcích. Nabízí unikátní gastronomické koncepty předních pražskıch restauratérů, uzpůsobené jako street food, a rovněž design, umění, kulturní a hudební zážitky i lekce.