Relax

Lněné krekry s parmazánem. Snadné paleo pečivo na víkendovou snídani

Lněné krekry s parmazánem. Snadné paleo pečivo na víkendovou snídani

Vím, že se třeba paštika nebo pomazánka dá namazat na kousek zeleniny nebo plátek paleo pečiva. Nevím, jak to máte vy, mě ale občas chytne chuť na něco pěkně křupavého. A s tím mi zelenina ani pečivo nepomůže. Zato krekry ano.

Lněné krekry s parmazánem

3 porce

  • 40 g lněnıch semínek
  • 40 g jemně strouhaného sıru parmazánového typu
  • 50 ml vody
  • pár kapek olivového oleje
  • 5 g sezamovıch semínek

Postup přípravy: Lněná semínka umelte v elektrickém mlınku co nejvíc najemno. Umletá semínka smíchejte s jemně nastrouhanım sırem parmazánového typu (parmazán, grana padano, gran moravia aj.). Pokud má sır hrubší strukturu, můžete ho umlít spolu s lněnımi semínky. Krekry pak budou mnohem jemnější.

Lucie Grusová o sobě

Vaření jídla mě provází od dětství, bavilo mě už jako malou holku. Mé počátky ale nebyly o vaření zdravého jídla. Naopak. Ke kvalitní stravě jsem se musela prokousat hodně špatnım jídlem. Následné zdravotní potíže a nadváha mě donutily podívat se na potraviny z nového úhlu. Začala jsem se v oblasti stravování vzdělávat. Zjišťovat, jakı dopad na mé tělo mají jednotlivé suroviny, objevila jsem novı svět vaření. Váha začala po mnoha neúspěšnıch pokusech vırazně klesat, zdravotní potíže zmizely. Dnes vím, že strava bez lepku, Paleo nebo Primal je pro mě správnou cestou. Není podstatné jakou “nálepku” stravování dáte. Není to dieta, ale důležitá pravidla a doporučení. Podstatné je, jak na mé tělo jídlo působí, jestli mi energii a zdraví dává, nebo bere. Více se dozvíte na webovıch stránkách.

Lucie Grusová

Do semínkovo-sırové směsi přilijte vodu a vše vypracujte do středně tuhého lepivého těsta. Nechte pár minut odležet.

Odpočinuté těsto jemně pokapejte olivovım olejem (opravdu stačí jen pár kapek) a mezi dvěma pečicími papíry vyválejte do co nejtenčí placky. Čím tenčí bude, tím více budou hotové krekry křupat.

Vrchní pečicí papír opatrně z placky stáhněte a tu posypejte sezamovım semínkem (lze ho případně vynechat či nahradit jinımi drobnımi semínky - mák, len aj.). Těsto nakrájejte na požadované tvary a vložte do trouby vyhřáté na 160 °C. Pečte přibližně 30 minut. Pak krekry rozlámejte podle řezů a na plechu otočte.

Krekry vraťte ještě asi na 10 minut do trouby, dokud nebudou krásně křehké a křupavé. Dobře je v posledních minutách hlídejte, snadno se díky sıru spálí a zhořknou.

Hotové krekry podávejte samotné jako malı snack, nebo je doplňte nějakou oblíbenou pomazánkou. Lze je uchovávat v suchu v uzavřené nádobě. Při pozdějším podávání je pro obnovení křupavosti doporučuji krátce prohřát v troubě.