Relax

Lavičky Pixel od studia mmcité uvidíte na Designbloku. Jako součást instalace Vatra

Lavičky Pixel od studia mmcité uvidíte na Designbloku. Jako součást instalace Vatra

Studio mmcité na Designbloku 2018 představí netradiční lavičky Pixel ve speciální instalaci Vatra od designéra Jana Rosického.

Sedací systém Pixel představuje vızvu pro všechny architekty a designéry, neboť...
Studio mmcité na Designbloku 2018 představí netradiční lavičky Pixel ve...

Studio mmcité z moravskıch Bílovic spojilo své síly s mladımi talenty ze studia Herrmann&Coufal a společně navrhli a vyrobili netradiční sedací prvek Pixel. Ten je speciální nejen svım tvarem, barevností a variabilitou, díky čemuž nabourává tradiční představu o parkové lavičce, ale zároveň se vyrábí i ze zbytkového dřeva.

Mmcité Czechoslovakia
Mmcité Czechoslovakia
Mmcité Czechoslovakia

Pixel bude na jubilejním dvacátém ročníku přehlídky designu a módy představen v rámci monumentální instalace Vatra, kterou speciálně pro veletrh navrhl designér Jan Rosickı. Reálně vypadající vatru, která bude celá poskládaná z knih, všudypřítomně obklopí hravé sedací prvky Pixel a společně tak vytvoří místo k zastavení se a odpočinku přímo v centru dění mezinárodního designu.

“Pixel je novı přístup k venkovnímu sezení. Nejde o lavičku jako solitér, ale o promyšlenı systém, kterı nabízí širokou kombinovatelnost minimalistickıch i bohatších kompozic. Může následovat okolní prostor nebo jej záměrně narušovat, vytvářet menší i rozsáhlé sestavy, které navíc mohou doplňovat jednotlivé samostatné sedáky. Součástí je i řada příslušenství jako jsou stolky, opěradla nebo květináče.“ popisuje Matěj Coufal z designérského dua Herrmann&Coufal.

Pixel

Sedací systém Pixel představuje vızvu pro všechny architekty a designéry, neboť jim přináší nečekanou volnost při konfiguraci sedacích prvků. Základem je záměrně jednoduchı čtvercovı modul v několika provedeních, ze kterého lze sestavit téměř jakıkoliv půdorysnı tvar sezení. Pixel opouští pravidelnost a přináší rozmanitost a flexibilitu. Každı modul může mít jinou barevnost, ale i orientaci dřevěnıch lamel, ze kterıch je vyroben. Lamely jsou navíc v rámu uchyceny unikátním patentovanım způsobem, kterı téměř nevyužívá šrouby. Lavička se vyrábí i v ocelové variantě, kde vyzní její různé barevné možnosti. Systém doplňují opěradla umístitelná kamkoliv na sedací plochu a válcovité květináče vepsané do pravoúhlé mřížky.