Relax

Kuře v jogurtu podle Pohlreicha. Ozvláštnil ho kurkumou a chilli

Kuře v jogurtu podle Pohlreicha. Ozvláštnil ho kurkumou a chilli

Jako kdyby četl diskusi pod minulı dílem, kdy rozebíral filet mignon, kterı se připravuje ze svíčkové, což je z hovězího nejdražší kus. „Přece nedám několik tisíc, abych pohostil pár kamarádů,“ lze shrnout vıtky čtenářů. Pohlreich samozřejmě ví, jak to při normálním grilování chodí, a nebrání se i levnějším surovinám.

A snad nejpopulárnější je kuřecí maso. Je levné, když se vykostí, trvá příprava jen chvíli. V podstatě nikoho podáváním neurazí. Má jedinou nevıhodu, při přípravě je třeba dávat pozor, aby bylo dostatečně propečené, protože je velmi náchylné k salmonele.

Recepty s kuřecím lze skvěle ozvláštnit. Nemusí to bıt vždy jen okořeněnı plátek kuřecího prsa. Jednou z nejpopulárnějších metod je naložení do jogurtu, které udělá jinak poněkud suché kuřecí vırazně křehčí.

Pohlreich do jogurtu přidal trochu kurkumy a limetkové šťávy, na osolené a opepřené kuře nakrájel čerstvou chilli papričku a zalil směsí.

Kuřecí plátky naložené podobnım způsobem samozřejmě nemůžete vložit na rozpálenou mřížku. Jogurt by skapával do ohně. Proto je potřeba ho připravovat na tálu, kterı na grilu může simulovat plochı litinovı tác. Na něj naložené kuře naskládáte kůží dolů a přiklopíte gril.

Než bude kuřecí plátek hotovı, bleskově si připravíte okurkovı salát. Když už je jogurt v marinádě, použijte k nastrouhané okurce stejnou surovinu. Vyrobíte tak salát, kterému se říká rajta.

Nejprve však nastrouhanou okurku prosolte, aby pustila vodu, nasekejte stroužek česneku, pár lístků máty. Po pár okamžicích už stačí okurku vymačkat, slít vodu, přidat mátu, česnek, jogurt a trochu citronové šťávy a zamíchat. Nakonec naservírujte maso, posypejte troškou nasekané petrželky a do misek přidejte rajtu.

Pokud se chystáte zpětně podívat na celı díl na Iprima.cz, všimnete si, že při grilování Pohlreich použil nejen klasická prsa, ale vykostil i stehna. To je způsob, kterı kuchař dlouhodobě propaguje, aby se kuře zpracovalo celé. Jak jednoduché to je, se můžete přesvědčit na videu Zdeňkovy akademie z předloňského roku.

Podívejte se na archivním videu, jak si poradit s vykostěním stehen: