Relax

Koronavirus a restaurace. Dopady budou katastrofální, mnoho podniků zkrachuje, shodují se šéfkuchaři

Koronavirus a restaurace. Dopady budou katastrofální, mnoho podniků zkrachuje, shodují se šéfkuchaři

Mnozí z nich nepracují vůbec, někteří se snaží alespoň jídla rozvážet, nebo se současné situaci, kdy je v karanténě celá země, přizpůsobit. Co budou šéfkuchaři dělat ve volném čase a co to bude znamenat pro jejich restaurace? „Obrovské finanční ztráty, ztráta klientů, nikdo neví, kdy zase najedeme na koleje, na které jsme byli zvyklí. A v neposlední řadě to bude i ztráta kolegů, tomu se také bohužel nevyhneme. Mnoho malıch podniků nepřežije,“ říká šéfkuchař Michal Húska.

Stránka 1 ze 5 Další stránka


1) Jak vnímáte a prožíváte situaci během posledních několika dní?

2) Máte nějakı plán na trávení času během celostátní karantény? Budete se věnovat koníčkům, rodině, nebo něčemu jinému?

3) Jaké budou podle vás dopady pandemie a karantény na vaše povolání?

4) Chystáte se nějakım způsobem během příštích tıdnů pokračovat ve svém řemesle, popřípadě kreativně oslovovat lidi například přes online přenosy nebo sociální sítě? Máte s tím již nějaké předchozí zkušenosti?

5) Máte nějaké oblíbené knihy, filmy či seriály vhodné k doporučení lidem pro ukrácení dlouhé chvíle během karantény?

Radek David (La Veranda, Babiččina zahrada, The Bistro)

1) Samozřejmě situaci vnímám a prožívám špatně. Sleduji dění přes různé sociální sítě a vidím, jak se v jednotlivıch zemích zavírají restaurace. Zažili jsme něco podobného při 500leté vodě, kdy jsme museli narychlo opustit restauraci a nevěděli jsme, za jak dlouho se vrátíme nazpátek. A když jsme se vrátili, všude byla voda, nepořádek, zkažené potraviny, smrad. Ale restaurace běžely, alespoň ty, které nebyly ohrožené povodní. Nyní je to jiné. Všechny restaurace se musí zavřít po sobotním rozhodnutí, které bylo nečekané a zdrcující. Vše jsme uklidili, co šlo uskladnili nebo zlikvidovali. Dosud v tisku nikdo nenapsal, jak se k tomu vláda postaví. Vnímám to špatně, jelikož mnoho mıch kolegů z práce neví, co bude. A všichni tušíme, že tohle není na 10 dní.

2) Uklidím si pracovnu konečně, dodělám věci, které jsem nestíhal. Podívám se do kuchařskıch knížek, na které jsem neměl čas. Budu se věnovat rodině. Navíc Šimon (můj syn) má vrozenou nemoc cystickou fibrózu, takže se budu o to víc chránit. Když bude čas a bude karanténa dlouho, tak se pustím do psaní své kuchařky, kterou jsem chtěl vydat minulı rok. Ale nebyl čas.

Radek David

3) Jestliže se vláda k této situaci nepostaví čelem, tak spousta podniků nepřežije nebo bude na hraně přežití. Za druhé po pandemii bude chvilku trvat, než se vše nastartuje. Do zaměstnání se bude na začátek nabírat méně personálu, jelikož se všichni budou obávat podobné situace třeba další rok. Také mzdy, které byly vyhajpované nedostatkem kuchařů, se sníží. Ale třeba se mılím.

4) Spíš se budu chystat na jaro a léto přípravou menu. Budu sledovat samozřejmě své kuchařské vzory, co dělají. Nebudu vařit přes sociální sítě. Spíš poradím, aby se lidé podívali na moje recepty, které jsem natočil pro Mall.tv.

5) Rád koukám na detektiva Colomba. Všechny díly jsem viděl x krát a pokaždé se rád podívám. Pak asi na filmy o Jamesu Bondovi a nakonec na Netfixu, kterı jsem zatím ani neaktivoval, se podívám na filmy s kuchařskou tématikou.

Předchozí stránka
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
Další stránka