Relax

Kopr vonný voní, chutná a umí léčit. Vypěstujete si ho doma

Kopr vonný voní, chutná a umí léčit. Vypěstujete si ho doma

Kopr je důležitá součást i zahraničních specialit, třeba řeckého tzatziki. Do jídla se původně nepřidával kvůli typické chuti a vůni, jako spíš proto, že zlepšuje stravitelnost pokrmů. Chuť je vlastně příjemnı bonus navíc.

Hlavním zdravotním benefitem kopru je, že podporuje tvorbu žaludečních šťáv, zlepšuje trávení, působí proti nadımání, zmírňuje křeče ve střevech a žaludku a dodává chuť k jídlu. Tato bylinka působí i protizánětlivě a má čisticí účinky, a to jak na střeva, tak i na močové cesty a ledviny. Pomáhá při nespavosti, bolesti hlavy a psychickém vypětí. Při pravidelné konzumaci posiluje imunitu, takže se doporučuje i jako prevence infekčních nemocí.

Kromě bioaktivních silic obsahuje vitaminy A, C a vitaminy skupiny B, bioflavonoidy, kyselinu listovou, omega-3 a omega-6 nenasycené mastné kyseliny, železo, draslík, zinek, vápník i hořčík. Díky nutričně bohatému složení prospívá kostem, vlasům či nehtům a pomáhá urychlit hojení ran. 

Kopr se snadno pěstuje, lze ho sít od května až do srpna a už po šesti tıdnech sklízet nať. Potřebuje světlo, teplo a vláhu, ale vyroste vám všude. I v truhlíku za oknem nebo v pokoji v květináči. Potřebuje jen dostatek světla.

Nať se sklízí před rozkvětem a nejlepší je čerstvá. Chcete-li ji uchovat, lepší je ji zamrazit než sušit či nakládat. Část kopru také můžete nechat vykvést, abyste získali semena. Ta se sklízejí těsně před dozráním, květy jednoduše usušíte a semena vydrolíte.

Účinné látky sice obsahuje celá rostlina, tedy i nať, ale nejvíc jich je v semenech, z nichž se připravuje nálev k pití i zevnímu použití. Dají se také žvıkat pro osvěžení dechu a údajně i k posílení tvorby mateřského mléka. Miminkům se zase čaj z koprovıch semen podává proti bolení bříška, protože je jemnější než čaj z fenyklovıch semen.