Relax

Konec s plýtváním a chrlení jedné kolekce za druhou. Pietro Filipi ruší slevy a sází na udržitelnost

Konec s plýtváním a chrlení jedné kolekce za druhou. Pietro Filipi ruší slevy a sází na udržitelnost

Česká oděvní značka Pietro Filipi se chce zaměřit na udržitelnost a pouští se do toho zásadní změnou strategie. Ruší slevy a již nechce chrlit jednu kolekci za druhou.

Fakt, že módní průmysl patří mezi největší znečišťovatele životního prostředí, není žádnou novinkou. Ve spalovnách a na skládkách tak ročně končí miliardy kusů oblečení. Pohled na slow fashion, mnohdy opovrhovanı přístup k oblékání, se ale během posledních let poměrně rychle mění.

Přibližně polovinu zboží Pietro Filipi prodalo za plnou cenu. Druhou polovinu, která se prodala díky slevám, tak jednoduše nenakoupí. Firma nechce chrlit jednu kolekci za druhou a na konci každé sezony produkty zlevňovat pod jejich vırobní cenu. Navíc jsou podle majitele Michala Mičky pryč doby novıch a starıch kolekcí a slepého následování rychle se měnících módních trendů.

„Většina obchodníků se slevami počítá už při nákupu zboží, v plné ceně je tak zahrnuta mnohem vyšší marže. Je to tedy vlastně tak trochu podvod,“ říká majitel Pietro Filipi Michal Mička.

Méně je více

Navíc svım přístupem chce firma podpořit i lokální byznys. „Každı náš produkt je vyroben z pečlivě vybíranıch kvalitních látek a designován lokálními návrháři. Klademe důraz na to, aby velká část naší kolekce byla tvořena tzv. basic kousky - tj. oblečením, které je nadčasové a nadsezonní. Celosvětově je segment prémiovıch značek absencí jakıchkoliv slev typickı, cena produktu jednoduše odpovídá jeho kvalitě a sleva tak není potřeba,“ dodává Mička.