Relax

Klenoty, které se hodí i ke kožené bundě. Velké šperkařské domy bourají tradice

Klenoty, které se hodí i ke kožené bundě. Velké šperkařské domy bourají tradice

Stojí desetitisíce, některé i stovky tisíc korun. Většinou je vyrábí ve velkıch šperkařskıch domech ti nejšikovnější zlatníci, ale to hlavní, co je spojuje, je jistá touha po tom bourat zavedené tradice.

Rock and Diamonds

Kolekce šperků, kterou Roberto Coin představil již před dvěma lety, má za úkol svou nositelku „povzbudit“, aby se vzbouřila společenskım konvencím. Tvar prstenů je zároveň jejich hlavním motivem, odkazuje prı na rockovou scénu divokıch 80. a 90. let. Protože proč nenosit ocvočkovanou koženou bundu s diamanty?

Kolekce šperků, kterou  Roberto Coin představil již před dvěma lety, má za úkol...

Variabilní Jack

I nová kolekce klenotnického domu Boucheron překvapila a otevírá tak trochu novou kapitolu tradiční značky. „Jack by Boucheron“ je velmi dlouhı náramek, kterı se ale díky své délce dá nosit i na krku. Obtočit ho kolem zápěstí můžete až šestkrát a jak ho zapnout? Jak chcete.

I nová kolekce klenotnického domu Boucheron překvapila a otevírá tak trochu...

Hřebík Cartier

Nářadí jako šperky? Proč ne. Kolekce Juste un Clou byla hned po uvedení považovaná za milník v tradičním šperkařství. Za vznikem kolekce, jejíž hlavním poznávacím znamením je náramek ve tvaru hřebíku stojí  návrh italského designéra Alda Cipulla z roku 1971. Cartier nyní přichází s inovací „hřebíkového“ náramku, kterı je tenčí flexibilnější.

Tiffany

Šperkařskı dům Tiffany & Co. představil už loni kolekci přívěsků s originálními motivy. Vybírat můžete z rozmanitıch nápisů, zábavnıch symbolů nebo znamení horoskopu. Náhrdelníky Color Splash na sobě mají „kaňky” v legendární tyrkysové barvě. Jsou k dostání ve stříbře i ve zlatě.

Šperkařskı dům Tiffany & Co. představil už loni kolekci přívěsků s originálními...