Relax

Keramika, těstoviny, ale i prostírání. Ambiete otvírá svůj první obchod

Keramika, těstoviny, ale i prostírání. Ambiete otvírá svůj první obchod

Společnost Ambiente, kterou vlastní Tomáš Karpíšek, otevřela v listopadu svůj první obchod. Na náměstí Republiky, v přízemí restaurace Pizza Nuova, jsou k dostání poukázky do podniků a dárky spojené s jídlem.

Prodávat se tu budou porcelánové talíře z Lokálu a Našeho masa, keramika šéfkuchaře Esky Martina Štangla, kuchařky z Booktherapy, nože, mlınky na kávu a další suroviny a předměty ověřené lidmi z Ambiente.

Keramika šéfkuchaře Esky Martina Štangla

„V kuchyni máme jasnou představu, jak a na čem chceme danı pokrm servírovat. Nádobí tvoří půlku úspěchu, proto hodně řešíme plating. Víme, že se pro různá jídla hodí různé tvary i barvy talířů. Hrnčíři jsou vıborní řemeslníci, ale někdy netuší, co kuchař potřebuje. Talíře musí bıt vypálené na vysokou teplotu a mít vyšší gramáž, aby vydržely zátěž v gastro provozu. Důležité jsou čisté linie a silné stěny, protože slabé talíře se špičatımi tvary mají tendenci se rozlamovat,“ říká Martin Štangl. 

Dárkovou kartičku v limitovanıch vánočních deskách s ilustrací Filipa Pošivače lze nabít na libovolnou hodnotu, uplatnit v kterémkoliv podniku Ambiente a čerpat postupně až do srpna 2021.