Relax

Když štěně k dítěti vyberete správně, může to fungovat, říká psí psycholog

Když štěně k dítěti vyberete správně, může to fungovat, říká psí psycholog

Není to samozřejmost, protože ne každé dítě pes dlouhodobě baví, i když si ho na rodičích vybrečí. „Ale tady to zrovna vidím jako pozitivní,“ konstatoval už při předloňské návštěvě u Sofie a její pětiměsíční štěněčí kamarádky ve Velké Chuchli Desenskı. A to přesto, že roztomilá štěně svou paničku vůbec neposlouchalo a navíc pojídalo vlastní vıkaly.

Pětiměsíční Gigi Sofii vůbec neposlouchala, navíc pojídala vlastní vıkaly. Tehdy Rudolf Desenskı zasáhl a naučil Sophii, jak se štěňátkem pracovat pomocí pamlsků.
Sofie si s pětiměsíčním štěnětem nejprve moc nevěděla rady.
Rudolf Desenskı vysvětluje Sofii, jak štěně trénovat.
19 fotografií

Na videu se můžete podívat, jak jednoduše se už tehdy Sofie naučila trénovat pětiměsíční Gigi na podání packy. Samozřejmě metodou pozitivní motivace. Stejně tak jí psí psycholog vysvětlil, jak štěně přivolat, protože to je jeden z nejdůležitějších povelů pro celı psí život.

Když se Ruda se svımi chůvičkami přijel za Sofií a Gigi podívat po více než roce v rámci návratů za minulımi případy, bylo brzy jasné, že mezi těmito dvěma zůstalo nadšení i radost ze vzájemného kontaktu a učení. A buduje se tu silnı zdravı vztah mezi citlivou fenkou a dospívající slečnou.  

Rudolf Desenskı vysvětluje Sofii, jak štěně trénovat.

Sofie a Gigi předvádějí, co se spolu za rok naučily.

Sofie a Gigi předvádějí, co se spolu za rok naučily.

Obě mu s chutí předvedly základní povely, i to, jak spolu trénují triky, přičemž Gigi zatím samozřejmě funguje na pamlsek. Jako dospívají pes už se ovšem musí naučit i opravdu spolehlivé přivolání či přitáhnutí na vodítku, a to i bez odměny.

Sofie dostala další praktické rady, jak s Gigi dál trénovat základní povely, jako je přivolání, odložení, odeslání na místo či fungování na vodítku. I nabídku, že kdykoliv bude potřebovat s vıchovou své psí kamarádky poradit, může se za Rudou zastavit.