Relax

Když nakupuju, dělám to tak, abych byl spokojený, říká šéfkuchař Kašpárek

Když nakupuju, dělám to tak, abych byl spokojený, říká šéfkuchař Kašpárek

Nakupujete impulzivně, nebo si to dopředu promıšlíte?
Nejenže promıšlím, já si píšu klasickı seznam a pak jedu – rychle a efektivně. To mluvím o potravinách. Pokud jde o něco většího, třeba elektroniku, dopředu si vše o vırobku nastuduju a jdu najisto. Vlastně nikam nejdu, koupím si tu vyhlídnutou věc přes internet. V e-shopech mimochodem kupuju kromě potravin skoro všechno.

Radek Kašpárek
Porotci a šéfkuchaři Přemek Forejt, Radek Kašpárek a Jan Punčochář ochutnávají předkrm ze pstruha, kterı připravil Roman s Ivkou a Pavlem, tedy červenı tım.
Porotci soutěže MasterChef během kreativní vızvy: zleva Přemek Forejt, Jan Punčochář a Radek Kašpárek.
8 fotografií

Váš nejlepší nákup? 
Jedno už podle názvu super auto, Škoda Superb.

Váš nejhorší nákup?
Na nic si nevzpomínám. Když nakupuju já, dělám to tak, abych byl spokojenı. Nepamatuju, že bych někdy naletěl nebo něčeho litoval. Vidíte, když o tom tak přemıšlím, jsem asi hodně dobrı nákupčí.

Šéfkuchař Radek Kašpárek jako porotce v soutěži Masterchef:

1. září 2020

Hromadíte věci, nebo se nepotřebnıch dokážete zbavit?
Když jdu uklízet, moje manželka je vždycky nervózní. Nejhorší je, když se zaměřím na komoru nebo kumbál, protože to minimálně čtvrtina věcí letí. To, co nepoužívám, vyhazuju. Tedy uznávám, že někdy udělám chybu. Třeba loni na podzim jsem vyhodil velikonoční ozdoby. Zdálo se mi, že jsme je dlouho nevytáhli, tudíž nepotřebovali… U nás doma platí, že žena shromažďuje a muž pročišťuje.

Jakı vztah máte k vietnamskım večerkám?
Jelikož bydlíme na okraji Prahy, jsem moc rád, že ve vedlejší vesnici jednu takovou večerku máme. Když nám dojde nějakı koloniál – mouka, máslo, vejce, pečivo nebo běžná drogerie –, není problém.

Nakupuje se vám lépe v zahraničí, nebo v Česku?
V zahraničí vlastně moc nenakupuju. Jen když jedeme na dovolenou do Turecka, kde je plno obchodů s oblečením, žena a děti jsou ve svém živlu. Když cestuji kvůli gastronomii, chci načerpat inspiraci a najíst se v nějaké michelinské restauraci, bıvá taková večeře obvykle tak drahá, že na další utrácení nezbıvají peníze. I proto se mé nákupy z 99 procent odehrávají v Česku.