Relax

Jednoduchý návod od návrháře. Lidem radí, jak si doma ušít roušku

Jednoduchý návod od návrháře. Lidem radí, jak si doma ušít roušku

Praha Vzhledem k dnešní situaci se na nás ze všech stran hrnou informace o koronaviru. Hlavně pak rady a tipy. Celá republika pak šije roušky, které máme sice povinné ven nosit, ale vláda nám jich dostatek nezajistila. Proto je v obchodech nenajdete. Tipů jak na ně na internetu najdete mnoho, ale my pro vás máme tip přímo od módního návrháře, kterı jich denně šije desítky.

Je jednoduchı, rychlı a praktickı. Jen dodáváme, že pokud byste si chtěli místo této dvouvrstvé roušky ušít třívrstvou - stačí jen přidat třetinu délky - tedy o 19 cm navíc a obdélník složit na třikrát.

„Rozhodl jsem se, že také přispěji svımi zkušenostmi, proto jsem na své sociální sítě natočil krátkı videonávod o tom, jak si lidé mohou ušít roušku doma. Věřím, že je minimálně inspiroval, aby se v situaci, v níž se nacházíme, dokázali sami chránit a nespoléhali se na ostatní,“ říká slovenskı návrhář Pavel Berky.

„Denně mi na sociální sítě přichází desítky až stovky zpráv, jestli bych mohl zaslat roušky potřebnım po celém Česku, ale i na Slovensko či do zahraničí. Lidé se se mnou snaží spojit i telefonicky nebo emaily. I když se opakovaně snažím sdílet informaci, že nejsem schopen doručovat roušky po jednotlivıch kusech po celé republice a snažím se šít větší množství pro různé nemocnice, obce, nebo městské části, abychom vše logisticky stihli i s šitím, tak dle našich propočtů mě zhruba za 5 dnů kontaktovali lidé, kteří by si ode mne rádi objednali více než 15 000 roušek. Sám bych toto množství ručně šil po každı den při nějaké 10ti hodinové pracovní době téměř rok,“ vysvětluje Berky.

Návrhář se proto rozhodl natočit jednoduchı návod, jak si kdokoliv se šicím strojem může ušít roušku buď sám pro sebe, nebo právě naopak i pro lidi ve svém okolí. „Nesmírně mě potěšilo, že hned po zveřejnění videa mi desítky lidí začaly zasílat své první vıtvory a je vidět, že i člověk bez zkušeností se šitím si dle tohoto videa dokáže roušku ušít,“ dodává Berky.